czwartek , 13 czerwca 2024
Volvobanergrudzie2022750x200
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
previous arrow
next arrow
Volvobanergrudzie2022750x200
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
previous arrow
next arrow
moto3m_KIA_750x200
Volvobanergrudzie2022750x200
previous arrow
next arrow

Motoryzacja i żeglarstwo znowu razem – Land Rover sponsorem tytularnym Żeglarskiego Pucharu Trójmiasta

Związek Trójmiasta z żeglarstwem jest oczywisty i trwa już od lat. Chętnie korzystały z niego również firmy motoryzacyjne sponsorując tego typu imprezy. Do niedawna najbardziej znane wydarzenie o takim charakterze sponsorowało Volvo, podczas Gdynia Sailing Days. Teraz nastały nowe czasy – w tę dyscyplinę zaangażowała się marka Land Rover, która coraz śmielej radzi sobie na pomorskim rynku. 

Żeglarski Puchar Trójmiasta, otwierający sezon na wodzie, to trzydniowe święto żeglarstwa na wodach Zatoki Gdańskiej rozgrywane od 2013 roku. Zmaganiom na wodzie towarzyszą również atrakcje na lądzie. Land Rover Żeglarski Puchar Trójmiasta to regaty morskie, a ze względu na tytularnego sponsora, promowane są przy tej okazji te brytyjskie samochody o terenowym charakterze.

Regaty odbywają się w trzech najważniejszych ośrodkach żeglarskich Trójmiasta – w 2022 w kolejności Marina Gdańsk, Sopot i Gdynia.

„Niezmiennie zachęcamy wszystkich żeglarzy do rozpoczęcia sezonu żeglarskiego na wodach Zatoki Gdańskiej startem w Land Rover Żeglarskim Pucharze Trójmiasta. Regaty te wracają po dwóch latach przerwy, z kilkoma zmianami, ale przede wszystkim ze sponsorem tytularnym, firmą Land Rover Polska – powiedział Mariusz Kłobucki, komandor Yacht Clubu Sopot, organizatora imprezy.

Do tej pory Land Rover aktywnie angażował się w wydarzenia sportowe, które przyciągały ludzi oczekujących od życia czegoś więcej. Marka była tytularnym sponsorem XIAOMI KITE CUP DRIVEN by Land Rover i Land Rover Racing Weekend by Rossignol – Pucharu Polski, eliminacji mistrzostw Polski Masters 2022 i zawodów amatorów PZN w narciarstwie alpejskim. Land Rover od zeszłego roku jest też partnerem ogólnopolskiego cyklu turniejów golfowych PGA Polska Tour, a ambasadorem marki został Adrian Meronk – najlepszy polski golfista, uczestnik ostatnich Igrzysk Olimpijskich.

W samym Trójmieście, wokół marki także sporo się dzieje. Od początku tego roku mamy dwóch przedstawicieli Land Rover’a w Gdańsku. Do firmy British Automotive Gdańsk dołączyła Grupa Zdunek. Obaj dealerzy na mają w ofercie również siostrzaną markę Jaguar.

W trakcie trwania regat, na Placu Kuracyjnym w Sopocie eksponowany był Range Rover Sport w wydaniu 525 HSE.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Kierująca BMW Serii 7 w Redzie rozbiła je o ścianę podziemnego garażu

W halach garażowych często dochodzi do drobnych kolizji – otarć czy stuknięć. Ale groźnie wyglądająca …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *