niedziela , 17 października 2021
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
previous arrow
next arrow
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
previous arrow
next arrow

Motoryzacyjne zagłębie powstaje w Gdańsku – Letnicy

Letnica to dzielnica Gdańska, która dostała drugie życie po turnieju piłkarskim Euro2012. Stadion i infrastruktura drogowa przyciągnęły nowych inwestorów i ten rejon Gdańska wyraźnie odżył. Teraz stał się też „modny” wśród pomorskich dalerów samochodowych. Jak grzyby po deszczu rosną tu kolejne salony samochodowe. 

Kompleks salonów Grupy Plichta

Największą inwestycją w tej okolicy jest kompleks salonów Grupy Plichta. Chociaż oficjalnie wciąż nic na ten temat nie wiadomo, łatwo rozpoznać charakterystyczną architekturę tak zwanych terminali Audi. Salon, który powstaje w Letnicy, będzie trzecim przedstawicielstwem tej marki w Trójmieście. Nastawiony będzie głównie na samochody ze sportowej dywizji producenta, czyli Audi Sport. Ciekawym rozwiązaniem jest też wieża na kilkanaście samochodów w której eksponowane będą najciekawsze z samochodów z oferty.

W kompleksie znajdzie się też obiekt z niezwykle bogatą jak na Trójmiasto gamą samochodów używanych.

Wisienką na torcie będzie salon poświęcony nowej marce Cupra. Firma Plichta na razie nie ujawnia swojej koncepcji, ale z całą pewnością będzie to ewenement na skalę europejską, bo samodzielnych przedstawicielstw tej marki na naszym kontynencie jest jak na lekarstwo.

Jak dokładnie będą wyglądać salony przekonamy się już niebawem, bowiem termin zakończenia prac budowalnych wyznaczono na 30 września 2021 roku.

Nowy salon KIA JD Kulej i Volvo Drywa

Kolejna budowa postępuje kilkaset metrów dalej. Wznoszona jest tam konstrukcja nowego, największego i najnowocześniejszego w Trójmieście salonu KIA JD Kulej.

Budynek o powierzchni ponad 3000 m² zapewni ekspozycję kilkunastu samochodów. Co ważne, będzie on reprezentować nowy styl koreańskiej marki, a przewidywany termin zakończenia prac budowalnych to 23 grudnia 2021 roku.

Kawałek dalej, na działce sąsiadującej z istniejącym już salonem Volkswagen CityMotors, powstaje nowe przedstawicielstwo Volvo. Inwestorem jest tutaj firma Drywa, która szwedzką markę reprezentuje w Trójmieście już od ponad 20 lat.

Na pierwszym planie: salon VW CityMotors, za nim – budowa obiektu Volvo Drywa

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Asfalt LOTOSU redukujący smog ma trafić na drogę w pow. ostródzkim

LOTOS Asfalt i Samorząd Powiatu Ostródzkiego chcą zbudować doświadczalny odcinek drogi z asfaltem redukującym smog. …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *