piątek , 24 września 2021
ds-4-moto3m-750x200
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
previous arrow
next arrow
ds-4-moto3m-750x200
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
previous arrow
next arrow

Motoryzacyjny weekend – 11/12 listopada

Najbliższy w weekend w Trójmieście obfitować będzie w wydarzenia z motoryzacyjnym tłem. Będą to zarówno parady z udziałem klasycznych pojazdów z okazji Święta Niepodległości, jak i wydarzenia sportowe oraz kolejna wystawa samochodów w galerii handlowej. 

11 listopada – Gdańsk, Sopot i Gdynia

Fot. archiwum
Fot. archiwum

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości w Trójmieście odbywają się parady, w których uczestniczą zabytkowe pojazdy – samochody, motocykle oraz ciężarówki, autobusy i samochody specjalne. Wielokrotnie jest to też ostatnia okazja w roku do wyprowadzenia swojego klasyka z garażu na ostatnią przejażdżkę w 2016 roku.

Parada w Gdyni, organizowana między innymi przez Automobilklub Morski rozpocznie się o godzinie 12:00.

Fot. archiwum
Fot. archiwum

Parada Niepodległości w Gdańsku rozpocznie się już o godzinie 9:00, kiedy uformowana zostanie w rejonie ulicy Podwale Staromiejskie. Udział w niej wezmą pojazdy zabytkowe oraz wojskowe. Wyruszy ona o godzinie 10:00 i przejedzie ulicami Podmłyńska – Wielkie Młyny – Rajska – Jana Heweliusza – Korzenna – Kowalska pod pomnik Króla Jana III Sobieskiego znajdujący się przy Targu Drzewnym. Następnie od godziny 12:00 na pojazdy będą prezentowane na Targu Węglowym.

W Sopocie odbędzie się natomiast III sopocka parada samochodów zabytkowych i rowerów. Udział w niej weźmie też spora grupa klasycznych wozów strażackich. Przejazd przez miasto rozpocznie się o godzinie 13:30, a najlepszym punktem obserwacyjnym będzie zapewne ulica Bohaterów Monte Casino.

Zobacz również: Parada Niepodległości 2014 w Gdańsku

7 Rajd Niepodległości 2016 – 11 i 12 listopada

Już po raz siódmy Sopockie Stowarzyszenie Sportowe Automobilklub Orski zaprasza amatorów bezpiecznego ścigania na sprawdzenie swoich umiejętności za kierownicą podczas kolejnej edycji Rajdu Niepodległości, który odbędzie się 11 i 12 listopada.

Impreza jest największym w naszym regionie sprawdzianem dla kierowców amatorów, którzy chcą podnieść swoje umiejętności prowadzenia pojazdów. Na uczestników rajdu po raz pierwszy czeka atrakcja w postaci udziału w szkoleniu z bezpiecznej jazdy szczególnie potrzebna w okresie nadchodzących trudnych warunków pogodowych.

Szkolenie  przeprowadzą instruktorzy PZM-ot  oraz kierowcy i piloci RSMP związani z działalnością klubu. Szkolenie zaplanowano w dniu 11 listopada w Sopocie na parkingu pod Operą Leśną przy ul. Moniuszki.

Samochody sportowe w Galerii Przymorze – 12 listopada

Gdańska galera handlowa z Przymorza zaprasza miłośników aut sportowych w sobotę, kiedy to pod „zielną ścianą” zaprezentowane zostaną między innymi takie samochody jak Lamborghini Gallardo LP560-4, kilka modeli Porsche czy też Chevrolet Corvette.

Zobacz więcej: Wystawa samochodów sportowych w Galerii Przymorze 

Fot. archiwum
Fot. archiwum

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

[Gdańsk.pl] Miasto Gdańsk kupuje osiem nowych samochodów elektrycznych. To wymóg ustawy – wszystko o przetargu

Rozstrzygnięto przetarg na dostarczenie samochodów elektrycznych dla Urzędu Miejskiego i jednostek miejskich. Na zakup ośmiu …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *