piątek , 16 kwietnia 2021
Slider
previous arrow
next arrow
Slider

Na 60-lecie marki: MINI 60 Years Edition w MINI Zdunek

MINI Hatch 5d 60 years w MINI Zdunek-00422Marka MINI świętuje swoje 60-lecie, oferując ekskluzywny designerski model. Samochód posiada charakterystyczne elementy stylistyczne karoserii i wnętrza nawiązują do autentyzmu i zwinności oryginalnego modelu w segmencie małych samochodów. Rocznicowe MINI występuje w edycji specjalnej w wersjach 3- i 5-drzwiowej. Pierwszy egzemplarz zagościł już w salonie MINI Zdunek w Gdyni.

Oryginał, który nieustannie się odradza – MINI jest mocno zakorzenione w tradycji, ale także otwarte na zmiany. Minęło już 60 lat od wprowadzenia na rynek tego małego brytyjskiego samochodu, który zdobył globalną popularność między innymi dzięki gokartowym wrażeniom podczas jazdy i kreatywnemu wykorzystaniu przestrzeni.

Aby uczcić tę okrągłą rocznicę, słynny producent samochodów klasy premium prezentuje model, który eksponuje zarówno brytyjskie korzenie, jak i zwinny charakter MINI.

Dzięki lakierowi British Racing Green IV w klasycznym odcieniu brytyjskich samochodów wyścigowych, MINI 60 Years Edition nawiązuje do sportowej kariery marki. Alternatywnie dostępne są także lakiery metalizowane Midnight Black, Moonwalk Grey i Melting Silver oraz niemetalizowany MINI Yours Lapisluxury Blue. Wybrany kolor karoserii komponuje się z dachem i lusterkami zewnętrznymi w kolorze Pepper White lub czarnym. Pasy na maskę silnika o charakterystycznej jubileuszowej stylistyce oraz dedykowane tej wersji, 17-calowe obręcze kół ze stopów lekkich w wersji 60 Years Spoke 2-tone dopełniają efektowny wygląd całości.

Ciekawe wizualnie logo 60 Years umieszczono nie tylko na lewym pasie na maskę silnika, ale także na ozdobnikach bocznych kierunkowskazów oraz na listwach progowych przy drzwiach kierowcy i pasażera. Wewnątrz można je także zauważyć na dopasowanych do danego modelu listwach ozdobnych, przednich zagłówkach i kierownicy. Jubileuszowy motyw jest też wyświetlany przez diodowy projektor po otwarciu drzwi kierowcy. Standardowe wyposażenie tej edycji MINI obejmuje sportową kierownicę skórzaną oraz fotele sportowe wykończone skórą MINI Yours Lounge 60 Years w ekskluzywnym kolorze Dark Maroon.

MINI Hatch 5d 60 years w MINI Zdunek-00461

Ceny MINI w edycji 60 Years zaczynają się od 90 300 zł za wersję Cooper oraz 108 700 zł w przypadku Cooper S z 3-drzwiowym nadwoziem. Odmiana 5-drzwiowa to odpowiednio 94 200 zł i 112 600 zł.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

134 mandaty w 3,5 tygodnia. Czy kierowcy respektują nowe ograniczenia na gdańskich ulicach?

Od soboty 13 marca br. na al. Grunwaldzkiej i Al. Zwycięstwa obowiązuje ograniczenie prędkości do …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *