Strona główna / Strefa serwisowa / Porady / Na co zwrócić uwagę przy wypożyczaniu samochodu?
mat. prasowe

Na co zwrócić uwagę przy wypożyczaniu samochodu?

Jak co roku, sezon urlopowy przyciągnie nad polskie morze rzeszę turystów. Wiele osób z chęcią zwiedzać będzie aglomerację trójmiejską. W ostatnich latach coraz popularniejszym sposobem na poznawanie polskiego wybrzeża jest korzystanie z wypożyczalni aut. Nie ma się temu co dziwić – jest to niedrogi sposób na wygodne podróżowanie po Trójmieście w czasie wakacji. Jeśli decydujemy się na wynajem samochodu, musimy jednak zwrócić uwagę na kilka aspektów.

Jeśli decydujemy się na skorzystanie z skorzystanie z oferty, jaką ma dla nas wypożyczalnia samochodów, powinniśmy przede wszystkim rozeznać się w różnych możliwościach w danym miejscu i porównać ze sobą różne firmy pod kątem kosztów i opłat za dodatkowe usługi. Wiele przedsiębiorstw posiada swoje strony internetowe, gdzie znajdziemy te informacje. Odpowiednie podejście do tematu pozwoli nam uniknąć ukrytych opłat, do których zobowiązujemy się, podpisując umowę. Chodzi tu o m. in. o takie kwestie jak dobowy limit kilometrów, dopłaty za nawigację czy siodełko dla dziecka, a nawet dodatkowe koszty, jeśli samochód będzie prowadził drugi kierowca. Wypożyczalnie samochodów w Trójmieście różnią się pod tym względem, dlatego warto z wyprzedzeniem zapoznać się z ich ofertą.

Stan techniczny

Jest rzeczą oczywistą, że wynajmując samochód musimy sprawdzić jego stan techniczny. Kiedy więc auto zostanie nam podstawione, dokładnie sprawdźmy stan opon, karoserii czy płynów eksploatacyjnych. Gdyby coś budziło nasze wątpliwości (np. zarysowania), warto zgłosić to jeszcze przed podpisaniem umowy. Możemy również zabezpieczyć się, robiąc zdjęcia wgnieceń czy zarysowań, które mogłyby stać się przedmiotem niepotrzebnego sporu z wypożyczalnią aut. Pamiętajmy również, by sprawdzić kompletność standardowego wyposażenia obowiązkowego, czyli trójkąta ostrzegawczego i gaśnicy. Zwróćmy również uwagę na nr rejestracyjny i jego zgodność z tym, co zapisano w umowie, by nie okazało się, że wypożyczyliśmy nie ten samochód, co trzeba.

Niespodziewane sytuacje

Korzystając z wypożyczonego samochodu musimy być szczególnie ostrożni. W razie stłuczki z naszej winy oczywiście poniesiemy dodatkowe koszty. Pamiętajmy o tym, by w przypadku niespodziewanych sytuacji, tj. awaria, niezwłocznie poinformować pracowników wypożyczalni aut, co pozwoli nam uniknąć nieprzyjemności. W razie niezawinionego incydentu drogowego, musimy uzyskać pisemne oświadczenie osób trzecich i wezwać na miejsce policję, by opłaty nie zostały zwiększone.

Zwrot samochodu

Kiedy będzie zbliżał się ustalony termin zwrotu pojazdu, warto dopilnować wszelkich postanowień. Za spóźnienie możemy spodziewać się dodatkowych kosztów. Warto skorzystać tu z ofert wypożyczalni, które odbierają wypożyczone auto od klienta, jak np. AS-CAR – wypożyczalni samochodów z Gdańska, dzięki czemu będziemy mogli bez przeszkód korzystać z niego do ostatnich chwil. Pamiętajmy również o zwrocie samochodu w czystości i z uzupełnionym bakiem, a więc w takim stanie, w jakim go wypożyczyliśmy. Możemy być wtedy pewni, że będziemy zadowoleni z usługi i zabierzemy ze sobą dobre wspomnienia z wakacji nad morzem.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Kupujesz używanego Jaguara? Zwróć na to uwagę!

Używane samochody marki Jaguar cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Nie każdy posiada wystarczające środki na to, ...

2 komentarze

  1. Warto też zwrócić uwagę na ubezpieczenie, czy w razie niesprawnego auta ubezpieczyciel bierze na siebie koszt transportu pojazdu 🙂 Swoją drogą – pomocny artykuł!

  2. Ja już od jakiegoś czasu wypożyczam samochody w Panek i jestem zadowolony z decyzji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *