poniedziałek , 26 lipca 2021
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
porsche_700x200-baner-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
previous arrow
next arrow
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
porsche_700x200-baner-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Volv Car Plichta Gdynia - baner 2 czerwiec
previous arrow
next arrow
Fot. art_zzz - stock.adobe.com

Na co zwrócić uwagę, wybierając luksusowe auto?

Nowy czy używany? Premium czy segment popularny? Napęd na 4 koła czy na 2? Możliwości przy wyborze nowego samochodu jest mnóstwo. Dlatego też przed podjęciem jakiejkolwiek decyzji zakupowej warto dokładnie zastanowić się, jakiego samochodu poszukujemy.

Prestiżowo, ale i oszczędnie

Jedną z najważniejszych kwestii, na które należy zwrócić uwagę przed zakupem samochodu, jest to, z jakiego rynku zamierzamy go nabyć. Polacy uwielbiają używane samochody wyższej klasy. Nie ma ku temu wątpliwości. Aż połowa samochodów dostępnych na popularnych portalach ogłoszeniowych to właśnie samochody marki Audi, BMW czy Mercedes.

Używane luksusowe samochody stanowią cel zdecydowanej większości osób poszukujących samochodu. Nic dziwnego, bowiem kilkuletnie używane auto premium to zakup, który jednocześnie zapewni przyszłemu nabywcy prestiż, niezawodność, wysoki komfort użytkowania, a przy tym będzie kosztować co najmniej 20-30% mniej niż nowy model.

Dlaczego warto pokusić się o używane auto wyższej klasy?

Zakup kilkuletniego samochodu wyższej klasy może okazać się strzałem w dziesiątkę. Liczne korzyści, jakie zapewnia tego typu inwestycja, sprawiają, że większości świadomym rynku kierowcom zakup paroletniego samochodu premium jawi się jako idealny sposób pozyskania niezawodnego, komfortowego i prestiżowego auta w wyjątkowo atrakcyjnych pieniądzach.

Wśród zalet, które przemawiają za zakupem takiego auta, możemy wymienić między innymi niską utratę wartości rezydualnej przez taki pojazd. Utrata ta po 2-3 latach eksploatacji znacząco spowalnia i – w zależności od marki, modelu czy wyposażenia – waha się w granicach 5-10% w skali roku.

Poza tym kierowcy, którzy nabywają używane samochody klasy premium, mogą liczyć na dostęp do najnowocześniejszych technologii i rozwiązań, które zapewnią im oraz pasażerom możliwie najwyższy poziom komfortu i bezpieczeństwa.

Gdzie kupić używany samochód premium, żeby nie żałować?

Opłacalność zakupu używanego samochodu premium okupiona jest dużym ryzykiem takiej transakcji. W Polsce wciąż na rynku wtórnym przeważają komisy, handlarze oraz osoby prywatne. Takie podmioty niezwykle często stoją na bakier z prawdomównością, celowo tuszując powypadkową historię auta, sprowadzając samochody bez znanej historii serwisowej lub prawnej czy zwyczajnie oferując klientom gruszki na wierzbie.

Niestety, nie są to odosobnione przypadki, bo takich sytuacji wciąż w kraju jest mnóstwo. Z tego też względu kierowcy często boją się kupować samochodów z rynku wtórnego.

Niemniej, warto wiedzieć, że istnieje alternatywa dla kupna samochodu od komisu, handlarza czy osoby prywatnej. Taka alternatywa nie tylko zagwarantuje pewność zakupu i całej transakcji, ale przede wszystkim pozwoli nabyć samochód z gwarancją. Alternatywą tą są certyfikowane salony dealerskie biorące udział w programach sprzedaży aut używanych.

Samochody, które trafiają do takich programów, są dokładnie weryfikowane pod kątem technicznym i wizualnym. Specjaliści sprawdzają ich historię serwisową i prawną. Najczęściej takie samochody pochodzą z wykupu z finansowania leasingiem lub najmem długoterminowym.

Szukasz miejsca, w którym kupisz sprawdzone używane auto premium? Sprawdź ofertę: https://www.krotoski.warszawa.audi.pl/pl.html!

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Przedpremierowy pokaz nowego, elektrycznego Mercedesa EQS z Mercedes-Benz Witman

Mercedes mocno stawia na swoją submarkę EQ i sukcesywnie rozszerza jej ofertę. Na szczycie gamy …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *