Strona główna / Wiadomości / Służby mundurowe / Na pomorskich drogach było bezpieczniej – podsumowanie Akcji „Znicz”
Fot. policja.pl

Na pomorskich drogach było bezpieczniej – podsumowanie Akcji „Znicz”

Fot. KWP

Każdego dnia około 1300 policjantów ruchu drogowego czuwało nad bezpieczeństwem uczestników ruchu podczas akcji „Znicz”, która trwała od 31 października do 3 listopada. W tym roku było bezpieczniej. Doszło do 15 wypadków. W jednym z nich zginęła 1 osoba, 26 osób zostało rannych. W 278 przypadkach w zdarzeniach drogowych zostały poniesione straty tylko i wyłącznie materialne. Pomorscy policjanci zatrzymali 60 nietrzeźwych kierujących i jest to jedyny wzrost w tegorocznej statystyce.

Między 31 października a 3 listopada na pomorskich drogach służbę pełniło blisko 1300 policjantów ruchu drogowego. Podczas Akcji „Znicz” doszło do 15 wypadków. Pomorscy policjanci zatrzymali 60 nietrzeźwych kierujących. W zeszłym roku doszło do 21 wypadków w których zginęła także 1 osoba, a 29 było rannych. W roku 2018, 300 razy policjanci byli wzywani do obsługi kolizji drogowej. Znacznie zwiększyła się liczba nietrzeźwych kierujących. W roku 2018, 33 osoby zdecydowały się na kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu.

1 listopada w rejonie Cmentarza Łostowickiego w Gdańsku policjanci rozdawali pieszym uczestnikom ruchu drogowego odblaskowe opaski. Nawet niewielki element odblaskowy może uratować życie, zwłaszcza podczas długich, jesiennych nocy.

Warunki drogowe nadal są bardzo trudne. Niektórzy dopiero dzisiaj wracają do domów. Przypominamy o ostrożności, przestrzeganiu przepisów oraz dostosowaniu prędkości do warunków panujących na drodze.

Źródło: KWP (komunikat policyjny)
Fot. KWP

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

[Moto3m TV] Użytkowa nowość w gamie Toyoty: nowa ProAce City Verso w Toyota Walder Chwaszczyno

W gamie marki Toyota debiutuje nowy, użytkowy model ProAce. Konstrukcyjnie samochód jest bliźniakiem Citroen’a Berlingo, ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *