czwartek , 13 czerwca 2024
Volvobanergrudzie2022750x200
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
previous arrow
next arrow
Volvobanergrudzie2022750x200
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
previous arrow
next arrow
moto3m_KIA_750x200
Volvobanergrudzie2022750x200
previous arrow
next arrow
Fot. ZDiZ Gdynia

Na ul. Halickiej w Gdyni pojawiły się znaki „Kiss and Ride” – będzie ich więcej!

Kolejna gdyńska ulica zyskała charakterystyczne niebiesko-żółte znaki. Te na ulicy Halickiej, obowiązują w dni nauki szkolnej w godz. 7:00 – 17:00 i może z nich korzystać każdy opiekun odwożący dzieci do szkoły. Mowa o znakach „Pocałuj i jedź”, które będę usprawniać ruch przy szkole w Małym Kacku.

Gdyński znak „Pocałuj i jedź” w każdej lokalizacji wygląda identycznie. Na niebieskim tle namalowania jest ikona samochodu, a na żółtym tle widnieje machająca postać z walizką. Pod ikonami znajduje się napis w języku angielskim „Kiss and ride”, co w polskiej wersji znaczy „Pocałuj i jedź”. Znaki te znajdują się już przy ul. Kapitańskiej, Grabowo, Wiczlińskiej, 3 Maja i od czerwca przy ul. Halickiej. Umożliwiają one kilkuminutowy, bezpłatny postój, podczas którego pasażer może bezpiecznie opuścić pojazd.

Wielu rodziców odwozi swoje pociechy do szkoły i w nerwach poszukuje miejsca parkingowego. I to dla nich poszukujemy bezpiecznych i bezkolizyjnych rozwiązań. Znaki „Kiss and Ride” powstają w bezpośrednim sąsiedztwie gdyńskich placówek edukacyjnych, ale też przy Centrum Aktywności Seniora w samym centrum, przy ul. 3 Maja. Może z nich korzystać każdy kierowca. Znaki te umożliwią sprawne i bezpieczne odwiezienie czy odebranie pasażera – podkreśla Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

Przypomnijmy, że w czerwcu cały przyszkolny rejon ul. Halickiej zyskał nowe funkcjonalności w postaci progu zwalniającego czy oznakowania parkingu. Wyznaczono tam również trzy miejsca postojowe typu „Kiss and Ride”.

Dziś kończymy rok szkolny 2020/2021, ale nowe znaki „Kiss and Ride” będą pełnić swoją funkcję dla potrzeb dodatkowych zajęć wakacyjnych i spokojnie czekać także na wrześniowy powrót do szkoły. Jestem przekonany, że tego typu oznakowanie szybko zyska aprobatę osób, którzy dowożą swoje pociechy do Szkoły Podstawowej nr 13. Takie miejsca z powodzeniem funkcjonują już przy szkołach na Grabówku i Wiczlinie. Starsi uczniowie mogę samodzielnie opuścić pojazd i dojść do szkoły, a rodzice nie muszą szukać miejsca do parkowania – podkreśla Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia.

Źródło: Gdynia.pl

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Kierująca BMW Serii 7 w Redzie rozbiła je o ścianę podziemnego garażu

W halach garażowych często dochodzi do drobnych kolizji – otarć czy stuknięć. Ale groźnie wyglądająca …

Jeden komentarz

  1. Rej, by się wściekł czyżby Polacy nie mieli swojej mowy alfabetu i języka wszystko w angielskim sami się degradujemy do państwa bez własnych korzeni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *