poniedziałek , 26 lipca 2021
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
porsche_700x200-baner-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
previous arrow
next arrow
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
porsche_700x200-baner-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Volv Car Plichta Gdynia - baner 2 czerwiec
previous arrow
next arrow

Najbardziej luksusowy kabriolet z Japonii – Lexus LC Convertible powrócił do Lexus Trójmiasto

Luksusowe kabriolety nie należą do popularnych modeli eksponowanych w trójmiejskich salonów. Wynika to nie tylko z klimatu w naszym kraju, ale także często zaporowej ceny. Dlatego każde pojawienie się tego typu samochodu wzbudza zrozumiałe emocje. W miniony weekend w salonie Lexus Trójmiasto gościły dwa wyjątkowe egzemplarze ekskluzywnego modelu LC500 w wersji Convertible. Jeden z nich dostępny był także do jazd testowych. 

LC Convertible to powrót tego rodzaju nadwozia do oferty Lexusa po kilkuletniej przerwie. Ostatnim samochodem w takiej wersji był IS 250C. Co więcej, LC CV jest pierwszym Lexusem w historii wyposażonym w miękki dach. Japończycy zastosowali w nim konstrukcję składaną elektrycznie do prędkości 50 km/h.

Pod maską samochodu znalazła się wolnossącą V-ósemka 5.0 o mocy ponad 460 KM, dobrze znana z Lexusa LC 500, a także innych sportowych aut japońskiej marki. Motor jest sparowany z aż 10-stopniowym automatem, który przekazuje siłę napędową na tylne koła przez dyferencjał o ograniczonym poślizgu.

Projektanci Lexusa musieli w tym modelu wykonać sporo pracy, aby zachować piękną stylistykę, która zdobyła już uznanie w modelu Coupe, ale odpowiednio dostosować wygląd tylnej części samochodu do miękkiego dachu.

W Polsce ceny Lexusa LC 500 Convertible startują od 632 000 zł. Jak przystało na rasowego grand tourera, w standardzie auto otrzymuje bogate wyposażenie. Składają się na nie wentylowane i podgrzewane przednie siedzenia, 13-głośnikowy system audio Mark Levinson, multimedia z Apple CarPlay i Android Auto, system ostrzegania o ruchu poprzecznym podczas cofania czy układ korekcji sztywności zawieszenia.

W gdańskim salonie Lexusa zaprezentowano dwa egzemplarze. Model w kolorze w oliwkowym kolorze TERRANE KHAKI z jasno brazowym poszyciem dachu przeznaczony był do jazd testowych. Natomiast na ekspozycji salonowej zaparkował egzemplarz w kolorze Structural Blue o intensywnej, niebieskiej barwie z wnętrzem wykończonym białą skórą.

Ten drugi jest identyczny z Lexusem LC Convertible, który jako pierwszy zjechał z linii produkcyjnej. Trafił on w styczniu na charytatywną licytację słynnego amerykańskiego domu aukcyjnego Barrett-Jackson. Cena samochodu – reprezentowanego wtedy jeszcze przez prototyp – wyniosła zawrotne 2 miliony dolarów, a więc w zaokrągleniu 7,5 miliona złotych. To kwota niemal 12 razy większa niż podstawowa cena nowego kabrioletu Lexusa.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Przedpremierowy pokaz nowego, elektrycznego Mercedesa EQS z Mercedes-Benz Witman

Mercedes mocno stawia na swoją submarkę EQ i sukcesywnie rozszerza jej ofertę. Na szczycie gamy …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *