niedziela , 11 kwietnia 2021
Slider
previous arrow
next arrow
Slider

Najdroższe OC w województwie pomorskim – aż 788 zł. Ubsy podpowiada, dlaczego warto kupić polisę przez Internet

Choć w pierwszym kwartale 2019 roku odnotowano spadek cen OC, kierowcy z województwa pomorskiego wciąż płacą za nie najwyższą składkę w Polsce, średnio 788 zł – taką informację opublikował na początku kwietnia portal prnews.pl. Jako kierowca, OC i tak musisz posiadać, warto więc rozważyć jego zakup przez Internet. W dzisiejszym artykule wyjaśniamy, jakie zalety posiada takie rozwiązanie i w jaki sposób znaleźć w sieci najlepsze OC.

Najlepsze OC – czyli jakie?

W przypadku OC trudno mówić o jego najlepszej wersji. Polisa ta regulowana jest przez ustawę i jej zakres zawsze jest taki sam. Bez względu na to, w jakim towarzystwie ubezpieczeniowym zdecydujesz się ją wykupić, działać będzie ona jednakowo. Oznacza to, że najlepsze OC to tak naprawdę OC najtańsze. Dokonując wyboru, właśnie jego ceną powinieneś kierować się w pierwszej kolejności. Jak zatem znaleźć to najtańsze?

Rankingi ubezpieczenia OC

Publikowane w sieci rankingi OC dadzą Ci niestety jedynie bardzo ogólne pojęcie o tym, ile naprawdę kosztować będzie Twoja polisa. Powodem są uśrednione wartości dotyczące wysokości składki, jakie Twórcy rankingów podają w swoich zestawieniach. Tymczasem cena OC zależy od bardzo wielu czynników, takich jak chociażby Twoja historia ubezpieczeniowa, czas posiadania prawa jazdy (więcej w artykule “Nawet 1000 zł więcej za OC dla młodego kierowcy”), pojemność silnika w Twoim aucie, dodatkowe zniżki (np. za wykupienie OC w pakiecie z AC) czy Twoje miejsce zameldowania. Z oczywistych powodów dane z rankingów nie są na tyle szczegółowe, byś na ich podstawie mógł dokładnie obliczyć swoją przyszłą składkę OC.

Kalkulatory OC na witrynach towarzystw ubezpieczeniowych

Na większości stron internetowych ubezpieczycieli znajdziesz kalkulatory OC. Po wypełnieniu formularza otrzymasz indywidualną ofertę polisy, idealnie dopasowaną do Twojego przypadku. Problem w tym, że będzie to tylko jedna oferta (od towarzystwa ubezpieczeniowego, na którego stronie formularz wypełniłeś). By porównać ze sobą propozycje składek z innych TU, konieczne będzie użycie kalkulatora OC na każdej kolejnej witrynie. Może Ci to zająć sporo czasu, bo wypełnienie pól formularza zabiera średnio 15 minut. To niewiele, gdy porównujesz 2-3 oferty, ale dużo, jeśli chciałbyś porównać ich np. 10 czy 15, co akurat w przypadku OC byłoby bardzo wskazane.

Porównywarka ubezpieczenia OC – jedno miejsce, wiele ofert

Porównywarki ubezpieczeń to bardzo zaawansowane narzędzia, dzięki którym szybko porównasz dostępne na rynku polisy OC. Po wypełnieniu formularza otrzymasz takich ofert kilka, a niekiedy nawet kilkanaście. Oczywiście z różnych towarzystw ubezpieczeniowych.

Nasza porównywarka umożliwia znalezienie najlepszych ofert rynkowych, wyłącznie od sprawdzonych firm ubezpieczeniowych. Oferty takie są zawsze aktualne, a korzystająca z naszego narzędzia osoba bez problemu może je ze sobą zestawić i wybrać tę, która najlepiej spełnia jej oczekiwania – mówi doradca klienta z ubsy.pl

OC przez Internet – dlaczego warto?

Kupując polisę w sieci oszczędzasz czas

Nie musisz spotykać się z agentem, ani jechać do siedziby brokera ubezpieczeniowego. Wszystko załatwisz online, nie wychodząc z domu. To niezwykle przydatne rozwiązanie, szczególnie w sytuacji, gdy Twoje dotychczasowe OC traci ważność i czas naprawdę nagli. Nic nie stoi na przeszkodzie, byś swoją polisę kupił o północy, czy o trzeciej nad ranem – do ofert OC online masz dostęp przez całą dobę.

OC przez Internet to gwarancja niskich cen

Towarzystwa ubezpieczeniowe wiedzą, że to właśnie niska cena OC w głównej mierze wpływała będzie na podjęcie przez klienta decyzji o zakupie. W sieci aż roi się więc od wszelkiego rodzaju promocji cenowych i ofert specjalnych, którymi TU kuszą potencjalnych nabywców swoich produktów.

Możliwość szybkiego porównania ofert

Dzięki zaawansowanemu narzędziu, jakim jest porównywarka ubezpieczeń, możesz porównać oferty OC szybko i efektywnie. Korzystając z tego narzędzia, jako pierwszy dowiesz się również o wspomnianych już promocjach i ofertach specjalnych, ponieważ porównywarka aktualizuje dane na bieżąco, zaciągając je z firm ubezpieczeniowych, z którymi współpracuje.

Na zakończenie warto podkreślić, że porównywarka sprawdzi się świetnie nie tylko w przypadku polisy OC, ale również innych ubezpieczeń, takich jak chociażby AC czy assistance. Jeśli interesują Cię pakiety OC/AC, również będziesz mógł je tam znaleźć, a następnie nabyć na bardzo korzystnych warunkach.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Autodetailing prostszy niż kiedykolwiek

Potrzebujesz solidnego sprzętu do autodetailingu? Myjka parowa Junior Star Max 8 bar to profesjonalny sprzęt …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *