środa , 14 kwietnia 2021
Slider
previous arrow
next arrow
Slider
Fot. Marcin Szeja

Najlepsi Polacy w estońskim rajdzie Otepaa Talveralli 2021 – Mikołaj Kempa i Marcin Szeja

Fot. Janis Asaris/ Marleen Maask

Sopocianin, Mikołaj Kempa i jego pilot Marcin Szeja, podczas sobotniego rajdu Otepaa Talveralli w Estonii, zadebiutowali w nowym samochodzie – Fordzie Fiesta Proto ze stajni KaurMotorsport. W klasyfikacji generalnej załoga zajęła 11 miejsce, co jest najwyższym wynikiem osiągniętym przez Polaków w tej imprezie!

Nowy samochód zastąpił dotychczasowego Mitsubishi Lancera z zespołu Egona Kaura.

Po zdobyciu 2 vice mistrza w klasie w zeszłym roku postanowiliśmy zmienić naszego Lancera na Proto. Strat wyszedł dosyć spontanicznie, zrobiliśmy koło 50 kilometrów treningu przed rajdem i „ogień”. Proto jest lżejsze od Lancera, na pewno lepiej skręca i hamuje – ocenia Mikołaj Kempa.

Warunki na rajdzie były rewelacyjne! Dużo śniegu oraz silny mróz, nawet -16 nad ranem. OS’y są tu dosyć szybkie z dużą ilością szczytów i skoków – dodaje.

W rajdzie kierowcy jechali na tak zwanych długim kolcu (8 mm). Otepää Talveralli to pierwsza tegoroczna runda mistrzostw Estonii. Najlepsza okazała się estońska załoga Ott Tänak/Martin Järveoja jadąca Hyundaiem i20 Coupe WRC z czasem 30.52,4. Polacy Kempa/Szeja stracili do lidera 4.07,8. Na OS5 uzyskali siódmy czas, a na OS6 dziewiąty.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Jakimi klasykami jeździmy w Polsce? [RAPORT 2020]

W 2020 roku najczęściej ubezpieczanymi pojazdami zabytkowymi wśród aut osobowych były: VW Golf, Fiaty 126p …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *