poniedziałek , 12 kwietnia 2021
Slider
previous arrow
next arrow
Slider

Najnowsza Toyota Prius niespodzianką Dni Otwartych w Toyota Carter

Podczas weekendowych Dni Otwartych w salonie Toyot Carter w Gdańsku odbyła się dość niespodziewana premiera. Dealer po raz pierwszy oficjalnie zaprezentował swoim gościom najnowszą odmianę Toyoty Prius. 

Prius słynie z tego, że jest pierwszym na świecie masowo produkowanym samochodem z napędem hybrydowym. Prezentowana jego IV generacja zadebiutowała w zeszłym roku podczas targów we Frankfurcie.

Auto pojawiło się w naszym salonie przy okazji Dni Otwartych finału wyprzedaży rocznika 2015. Nikt dotąd w Polsce nie miał okazji zaprezentowania tego samochodu, a jego oficjalna krajowa premiera planowana jest dopiero za kilka tygodni.

Maja Lesińska, Toyota Carter Gdańsk

Toyota Prius Carter Gdańsk-00082

Prius pozostał 5-drzwiowym liftbackiem, ale w stosunku do poprzednika nowy model zyskał zupełnie nowy styl i trochę dodatkowych centymetrów. Stylistycznie nawiązuje on teraz do Toyoty Mirai, czyli pierwszego seryjnego samochodu o napędzie wodorowym. Nadwozie jest lżejsze, z niżej poprowadzonym środkiem ciężkości, co przekłada się na lepsze prowadzenie, zadbano także o bardziej aerodynamiczne kształty (CX = 0,24) co z kolei wpłynęło na zużycie paliwa.

Toyota podkreśla, że nowy napęd hybrydowy jest mniejszy i lżejszy niż miało to miejsce w poprzedniku. Według deklaracji producenta zużycie paliwa spadło w nowym Priusie aż o 15%.

Toyota Prius Carter Gdańsk-00078

Hybrydowa nowość Toyoty na stałe w polskich salonach zagości za kilka tygodni. Ceny rozpoczynają się od 119 900 zł za podstawową wersję Active. Bogatsze Premium kosztuje 127 900 zł, a najbogatsza odmiana Prestige to wydatek 141 900 zł.

Co ciekawe, nowy Prius gościł już w Toyota Carter pod koniec lutego. Wówczas w Gdańsku pojawił się niespodziewanie i tylko na kilka godzin.

Zobacz więcej: Toyota Prius w Carter Gdańsk

Toyota Prius Carter Gdańsk-00090

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

[Wideo] Klasyka i nowoczesność – Citroën GSA i nowy Citroëna C4 w Citroën Zdunek

Dealer Citroën Zdunek z Gdańska zaprasza na premierę najnowszej generacji modelu C4. W dniach 10 …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *