Strona główna / Wiadomości / Najnowsze BMW Serii 3 w szeregach pomorskiej policji

Najnowsze BMW Serii 3 w szeregach pomorskiej policji

Policyjne radiowozy BMW - oznakowane i nieoznakowane. Policja, garnizon pomorski-04231Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku otrzymała w minionym tygodniu nowe radiowozy. Są to trzy oznakowane BMW Serii 3 najnowszej generacji, oznaczonej symbolem G20 oraz jeden nieoznakowany egzemplarz poprzedniej serii F30. Wszystkie nowo zakupione BMW dla polskiej policji dostarczył trójmiejski dealer BMW Zdunek, który w przetargu pokonał oferty dwóch przedstawicieli marki Skoda. 

Zgodnie z warunkami przetargu, trójmiejska firma przekazała policji 82 egzemplarze, z czego 31 będzie pojazdami nieoznakowanymi, a pozostałe posiadać będą pełne, policyjne barwy. Pierwsze egzemplarze zasiliły już szeregi pomorskiego garnizonu.

Policyjne radiowozy BMW - oznakowane i nieoznakowane. Policja, garnizon pomorski-04299

Oznakowane radiowozy to modele 320i z benzynowymi jednostkami o pojemności 2 litrów i mocy 184 koni mechanicznych, wyposażone w automatyczne skrzynie biegów i napęd na tylną oś. Fabryczne osiągi samochodu to przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 7.1 sekundy oraz prędkość maksymalna wynosząca 240 km/h. Podstawowa cena takiego modelu to 156 200 zł.

Nieoznakowane radiowozy to z kolei Seria 3 poprzedniej generacji w wersji 330i xDrive. Te egzemplarze posiadają także 2-litrowy, benzynowy silnik, ale o mocy fabrycznej 252 KM. Napęd przekazywany jest na wszystkie 4 koła poprzez automatyczną skrzynię biegów. Osiągi takiej wersji to 5.8 sekundy potrzebne na osiągnięcie 100 km/h ze startu zatrzymanego i maksymalna prędkość wynosząca 250 km/h.

Policyjne radiowozy BMW - oznakowane i nieoznakowane. Policja, garnizon pomorski-04264

W samochodach zainstalowany jest dodatkowo sprzęt pomiarowy i niezbędne sygnalizatory świetlne, a także terminal płatniczy, który umożliwia zapłatę mandatu już podczas policyjnej kontroli. Jest to szczególnie ważne dla obcokrajowców, którzy często nie mieli przy sobie odpowiedniej gotówki w naszej walucie do uregulowania należności za wykroczenia.

Łącznie, w polskiej policji, pracuje już 220 egzemplarzy różnych modeli BMW. Pomorski garnizon posiada kilka modeli tej marki, w tym nieoznakowane kombi Serii 5 generacji e61.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

[Moto3m TV] Użytkowa nowość w gamie Toyoty: nowa ProAce City Verso w Toyota Walder Chwaszczyno

W gamie marki Toyota debiutuje nowy, użytkowy model ProAce. Konstrukcyjnie samochód jest bliźniakiem Citroen’a Berlingo, ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *