wtorek , Listopad 19 2019
Strona główna / Wiadomości / Najnowsze BMW Serii 3 w szeregach pomorskiej policji

Najnowsze BMW Serii 3 w szeregach pomorskiej policji

Policyjne radiowozy BMW - oznakowane i nieoznakowane. Policja, garnizon pomorski-04231Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku otrzymała w minionym tygodniu nowe radiowozy. Są to trzy oznakowane BMW Serii 3 najnowszej generacji, oznaczonej symbolem G20 oraz jeden nieoznakowany egzemplarz poprzedniej serii F30. Wszystkie nowo zakupione BMW dla polskiej policji dostarczył trójmiejski dealer BMW Zdunek, który w przetargu pokonał oferty dwóch przedstawicieli marki Skoda. 

Zgodnie z warunkami przetargu, trójmiejska firma przekazała policji 82 egzemplarze, z czego 31 będzie pojazdami nieoznakowanymi, a pozostałe posiadać będą pełne, policyjne barwy. Pierwsze egzemplarze zasiliły już szeregi pomorskiego garnizonu.

Policyjne radiowozy BMW - oznakowane i nieoznakowane. Policja, garnizon pomorski-04299

Oznakowane radiowozy to modele 320i z benzynowymi jednostkami o pojemności 2 litrów i mocy 184 koni mechanicznych, wyposażone w automatyczne skrzynie biegów i napęd na tylną oś. Fabryczne osiągi samochodu to przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 7.1 sekundy oraz prędkość maksymalna wynosząca 240 km/h. Podstawowa cena takiego modelu to 156 200 zł.

Nieoznakowane radiowozy to z kolei Seria 3 poprzedniej generacji w wersji 330i xDrive. Te egzemplarze posiadają także 2-litrowy, benzynowy silnik, ale o mocy fabrycznej 252 KM. Napęd przekazywany jest na wszystkie 4 koła poprzez automatyczną skrzynię biegów. Osiągi takiej wersji to 5.8 sekundy potrzebne na osiągnięcie 100 km/h ze startu zatrzymanego i maksymalna prędkość wynosząca 250 km/h.

Policyjne radiowozy BMW - oznakowane i nieoznakowane. Policja, garnizon pomorski-04264

W samochodach zainstalowany jest dodatkowo sprzęt pomiarowy i niezbędne sygnalizatory świetlne, a także terminal płatniczy, który umożliwia zapłatę mandatu już podczas policyjnej kontroli. Jest to szczególnie ważne dla obcokrajowców, którzy często nie mieli przy sobie odpowiedniej gotówki w naszej walucie do uregulowania należności za wykroczenia.

Łącznie, w polskiej policji, pracuje już 220 egzemplarzy różnych modeli BMW. Pomorski garnizon posiada kilka modeli tej marki, w tym nieoznakowane kombi Serii 5 generacji e61.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Policyjna grupa „Speed” działa i zatrzymuje kolejne prawa jazdy

Funkcjonariusze ruchu drogowego z gdańskiej komendy miejskiej, działając w ramach grupy ,,Speed’’, podczas ostatnich działań ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *