piątek , 16 kwietnia 2021
Slider
previous arrow
next arrow
Slider
fot. Andrzej Grygiel / PAP

Najpierw pracowali dla Jaguara, teraz projektują dla Forda. Kolejny sukces gdyńskiej firmy

Gdyńska firma Control Solutions współtworzy linię produkcyjną nowych silników marki Ford. To kolejny sukces zaledwie czteroletniego przedsiębiorstwa, które rok temu rozpoczęło współpracę z prestiżowym Jaguarem.

W ramach nowego zlecenia inżynierowie z gdyńskiej firmy tworzą projekty elektryczne maszyn (hardware) do linii montażowej dwulitrowych silników diesla Forda, które pojawią się na rynku w 2016 roku. Oprócz tego realizują projekty oprogramowania, sterowników programowalnych, a także (po raz pierwszy) programowanie i uruchomienie robotów firmy ABB. Generalnym wykonawcą linii produkcyjnej silników Forda jest koncern przemysłowy ThyssenKrupp.

Patrząc całościowo, realizujemy nadal jeszcze stosunkowo niewielki zakres ogromnego projektu. Jednak z perspektywy naszej firmy jest to kolejne, coraz większe ilościowo, wartościowo i kompetencyjnie zlecenie. Po raz pierwszy odpowiadamy za projektowanie i programowanie robotów. Budujemy więc know-how, które znacznie poszerza możliwości i wzmacnia naszą pozycję na europejskim i światowym rynku automotivkomentuje Patryk Smok, właściciel firmy Control Solutions.

Nad projektem pracuje 10 inżynierów i projektantów Control Solutions. Łączna wartość całego projektu Forda realizowanego w fabryce w londyńskim Dagenham szacuje się na kilkadziesiąt milionów euro.

Gdyńska firma Control Solutions działa w branży automatyki przemysłowej od czterech lat. Do tej pory jej inżynierowie projektowali dla takich potentatów samochodowych jak Jagurar, Land Rover, Volkswagen i Volvo.

Źródło: Ewelina Potocka / Onet.pl

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

134 mandaty w 3,5 tygodnia. Czy kierowcy respektują nowe ograniczenia na gdańskich ulicach?

Od soboty 13 marca br. na al. Grunwaldzkiej i Al. Zwycięstwa obowiązuje ograniczenie prędkości do …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *