środa , 28 września 2022
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Cupra_Plichta_marzec_2022
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
previous arrow
next arrow
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Cupra_Plichta_marzec_2022
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
previous arrow
next arrow
Nyar_2022_Volvo_Plichta_750x200_S90
Nyar_2022_Volvo_Plichta_750x200_S90
moto3m_KIA_750x200
previous arrow
next arrow

Naprawa powypadkowa samochodu – jak zrobić to dobrze i przywrócić piękny wygląd pojazdu?

Przydarzyła Ci się przykra sytuacja na drodze i Twój pojazd uległ sporym uszkodzeniom zupełnie nie z Twojej winy? W takim razie masz dwie opcje: możesz naprawić auto bezgotówkowo w autoryzowanym serwisie lub poczekać na wypłatę odszkodowania od ubezpieczyciela i naprawić samochód na własną rękę. Decyzja należy do Ciebie. Z poniższego artykułu dowiesz się jednak, co będzie lepszym rozwiązaniem z takiej sytuacji.

Kolizja na drodze lub, co gorsza, wypadek nie jest niczym przyjemnym. Warto mieć jednak na uwadze, że po kolizjach często konieczne jest wyciąganie wgniotek z różnych elementów karoserii samochodowej. Zaraz po stłuczce najlepiej zdecydować w jaki sposób auto zostanie naprawione. W zależności od własnych zasobów czasowych, możliwości oraz chęci możesz wybrać naprawę bezgotówkową lub wypłatę należnych środków od ubezpieczyciela bezpośrednio na swoje konto.

Bezgotówkowa naprawa auta po stłuczce – czy warto się zdecydować?

Wbrew pozorom naprawa bezgotówkowa auta nie jest tak trudna, jak mogłoby się wydawać. Tuż po uszkodzeniu pojazdu skontaktuj się z firmą, która zajmuje się kompleksową obsługą szkód drogowych oraz naprawami pojazdów. W compet.pl otrzymasz rzetelną pomoc specjalistów, a także gwarancję, że auto zostanie naprawione tak szybko, jak tylko będzie to możliwe. Decydując się na bezgotówkową naprawę samochodu nie musisz martwić się już o wypłatę odszkodowania – ta kwestia leży po stronie firmy zajmującej się naprawą szkody. Ogólnie rzecz biorąc – warto postawić na bezgotówkową formę naprawy i zaoszczędzić sporo wolnego czasu oraz nerwów.

Bezgotówkowa naprawa a wypłata odszkodowania po kolizji – jakie są różnice?

Po wystąpieniu wypadku lub kolizji drogowej, w której ucierpiało Twoje auto, koniecznie podejmij decyzję o metodzie jego naprawy. Możesz zdecydować się na przyjęcie odszkodowania pieniężnego od ubezpieczyciela sprawcy. Najczęściej jednak otrzymane pieniądze są niewystarczające, aby doprowadzić samochód do stanu sprzed dnia uszkodzenia.

Jeśli postawisz na certyfikowany serwis zajmujący się naprawami bezgotówkowymi, zaoszczędzisz sporo nerwów oraz zyskasz pewność, że Twój samochód będzie idealny nawet po naprawie powypadkowej. Likwidacja szkód komunikacyjnych z polis OC i AC pozwala przede wszystkim na naprawdę samochodu na oryginalnych częściach pochodzących bezpośrednio od producenta. Zyskujesz więc pewność, że Twoje auto po naprawie będzie mieć na wyposażeniu tylko oryginalne części, a nie tańsze zamienniki.

Jak działa bezgotówkowy serwis powypadkowy? Najważniejsze informacje

Zasada działania serwisu bezgotówkowego w razie kolizji z OC i AC jest prosta. Musisz wybrać konkretny serwis realizujący takie naprawy i dopełnić formalności – przekazać samochód i podpisać umowę. W razie potrzeby zawsze możesz poprosić o samochód zastępczy – również na koszt sprawcy zdarzenia drogowego. Zapamiętaj – w dzisiejszych czasach przyjmowanie gotówki od ubezpieczyciela to zły pomysł. Lepiej stawiaj na sprawdzone rozwiązania proponowane przez bezgotówkowe serwisy powypadkowe – to naprawdę dobra opcja dla każdego!

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Wypożyczalnia samochodów – jak wybrać najlepszą?

Wynajem samochodów to coraz bardziej popularna usługa, która pozwala zachować pełną mobilność w różnych sytuacjach. …

Jeden komentarz

  1. Ja totalnie robiłem to na własną rękę. Niedawno taki warsztat przez motointegrator w Krakowie znalazłem i od tego czasu tyko tam jeżdżę. Chłopaki się znają na rzeczy samochód wychuchali i jak nówki śmiga.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.