piątek , 22 października 2021
_750x200_ dni otwarte
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
previous arrow
next arrow
_750x200_ dni otwarte
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
previous arrow
next arrow

Natychmiastowa pierwsza pomoc dzięki dronowi podczas działań „Prędkość na drodze krajowej nr 6″

Pomorscy policjanci przeprowadzają działania „Prędkość na drodze krajowej nr 6″. Ich celem jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości, nieprawidłowego wyprzedzania oraz ograniczenie zjawiska niekorzystania wbrew obowiązkowi z pasów bezpieczeństwa przez kierujących i pasażerów. Mundurowi zwrócą także uwagę na zjawisko korzystania podczas kierowania pojazdem  z telefonów komórkowych. W działaniach wezmą udział policjanci należący do  grupy „SPEED”.     

Celem działań jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości, nieprawidłowego wyprzedzania oraz ograniczenie zjawiska niekorzystania wbrew obowiązkowi z pasów bezpieczeństwa przez kierujących i pasażerów. Mundurowi zwrócą także uwagę na zjawisko korzystania podczas kierowania pojazdem  z telefonów komórkowych w sposób wymagający trzymania go w ręku. Funkcjonariusze wykorzystają ręczne mierniki prędkości oraz pojazdy nieoznakowane, wyposażone w wideorejestrator.

W przeprowadzonych działaniach „Prędkość na drodze krajowej nr 6″, pomorscy policjanci wykorzystali bezzałogowy statek powietrzny. Podczas lotu nad skrzyżowaniem ulicy Morskiej w Gdyni z Obwodnicą Trójmiasta, funkcjonariusze obsługujący bezzałogowy statek powietrzny zauważyli mężczyznę, który się przewrócił i wymagał natychmiastowej pomocy. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku  udali się w kierunku poszkodowanego. W wyniku upadku, spowodowanego atakiem epilepsji, mężczyzna doznał poważnych obrażeń głowy. Policjanci udzielili pierwszej pomocy oraz wezwali karetkę pogotowia.

Na uwagę oraz pochwałę zasługuje fakt, że wiele postronnych osób brało czynny udział w udzielaniu pierwszej pomocy. W wielu przypadkach, w walce o życie, decyduje każda sekunda, dlatego pomoc przy wezwaniu służb ratowniczych lub  zabezpieczeniu miejsca zdarzenia może okazać się kluczowa podczas ratowania życia.

Źródło: Policja

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Toyota Yaris Cross już w trójmiejskich salonach

Do salonów Toyoty wjechały nowe modele Yaris Cross i będzie to już ekspozycja stała. Po …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *