poniedziałek , 26 lipca 2021
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
porsche_700x200-baner-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
previous arrow
next arrow
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
porsche_700x200-baner-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Volv Car Plichta Gdynia - baner 2 czerwiec
previous arrow
next arrow
Fot. Sunreef Yachts

Nico Rosberg został ambasadorem ekologicznej linii katamaranów Sunreef Yachts z Gdańska

Niemiecki kierowca F1, Nico Rosberg, został ambasadorem linii ekologicznych katamaranów Sunreef Yachts Eco, które budowane są w Gdańsku. Stocznia jest jednym z najlepiej rozpoznawanych produktów eksportowych Pomorza, doskonale kojarzonym na arenie międzynarodowej. Jednostki trafiły już w ręce kilku znanych osób, w tym sportowców. Nie wykluczone, że swój luksusowy katamaran z Gdańska odbierze także Rosberg. 

Sunreef Yachts to producent luksusowych katamaranów żaglowych i motorowych. Firma należy do francuskiego przedsiębiorcy Francisa Lapp, który od 2014 roku posiada polskie obywatelstwo. W ostatnim czasie stocznia dostarczyła luksusowy, motorowy katamaran 80 Sunreef Power znanemu, hiszpańskiemu tenisiście, Rafaelowi Nadal.

Z kolei Nico Rosberg będzie twarzą linii Sunreef Yachts Eco. Są to jachty wyposażone w napęd elektryczny i opatentowane przez stocznie, panele słoneczne własnej produkcji. Do budowy katamaranów tej serii używane są naturalne materiały.

Rosberg był kierowcą F1 w latach 2006-2016. W sezonie 2016 zdobył mistrzostwo świata Formuły, a w 2014 i 2015 był wicemistrzem. Od 2017 roku pełnił funkcję menadżera Roberta Kubicy i pomógł mu wrócić do F1. Obecnie zaangażowany jest w elektromobilność.

Właściciel stoczni Sunreef Yachts to miłośnik motoryzacji – kiedyś uczestnik Rajdu Dakar, a obecnie hobbysta regularnie użytkujący swoje terenowe Mercedesy Klasy G w terenie.

Zobacz więcej: Mercedesy Klasy G gdańskiego przedsiębiorcy w Afryce

Przedsiębiorca jest stałym klientem firmy Mercedes-Benz BMG Goworowski i posiada imponującą kolekcję samochodów tej marki. Nico Rosberg największe triumfy odnosił współpracując z zespołem F1 Mercedesa – nie wykluczone jest, że Niemiec wkrótce odwiedzi Trójmiasto.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Przedpremierowy pokaz nowego, elektrycznego Mercedesa EQS z Mercedes-Benz Witman

Mercedes mocno stawia na swoją submarkę EQ i sukcesywnie rozszerza jej ofertę. Na szczycie gamy …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *