niedziela , 28 listopada 2021
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
previous arrow
next arrow
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
moto3m_Peugeot_750x200
moto3m_KIA_750x200
moto3m_Citroen_750x200
previous arrow
next arrow
Mat. prasowe

Nie tylko lokalizator GPS do samochodu. Oto dlaczego warto wybrać profesjonalny ekosystem i pakiet usług SaaS

Urządzenia do śledzenia pojazdów mają spore grono fanów. Doceniają je na przykład firmy działające w obszarze spedycji, ale i działalności, które wynajmują samochód na minuty czy korporacje taksówkarskie. Na jakie cechy lokalizatora warto zwrócić szczególną uwagę?

Dlaczego przyda nam się urządzenie do śledzenia samochodu?

Przede wszystkim ze względu na bezpieczeństwo. Tylko w pierwszej połowie 2021 roku w Polsce skradziono 3729 samochodów. Można jedynie domniemywać, że gdyby część z nich miała na wyposażeniu lokalizator, to udałoby się takie auto odzyskać, a tym samym zaoszczędzilibyśmy sporo czasu i nerwów.

Jak podłączyć lokalizator GPS w samochodzie? Wbrew pozorom nie jest to szczególnie skomplikowane. Pamiętajmy jednak o tym, że różne urządzenia oferują zupełnie inne funkcjonalności, a to przekłada się na bezpieczeństwo pojazdu.

Warto docenić system GPS, który jest przy okazji powiązany w spójną, przemyślaną całość w ramach ekosystemu SaaS. Takie lokalizatory mają w swojej ofercie między innymi dostęp do danych o tym, co w danej chwili dzieje się z pojazdem.

Ekosystem SaaS a lokalizator GPS — co warto wiedzieć?

Wbrew pozorom nie wystarczy wiedzieć, jak wygląda GPS w samochodzie. Mała, na pierwszy rzut oka, niepozorna skrzynka, może skrywać ogromną ilość danych, które świetnie sprawdzą się w wielu różnych segmentach rynku: od branży transportu zbiorowego, po wyspecjalizowane w przewozach materiałów łatwopalnych korporacje o globalnym zasięgu.

Jeśli wybierzemy odpowiedniego dostawcę, to — poza samym lokalizatorem — zyskamy też dostęp do profesjonalnej platformy, z której będziemy mogli korzystać zarówno z poziomu komputera PC, jak i smartfona. Pozwoli to znacznie przyspieszyć proces optymalizacji tras.

Wystarczy, że osoba odpowiedzialna w firmie za zarządzanie flotą szybko przeanalizuje dane o spalaniu pojazdów oraz o czasie, jaki jest niezbędny, by dotrzeć do punktu docelowego. Jeśli zauważy, że jest tu pole do szukania oszczędności, to dzięki dedykowanej aplikacji SaaS będzie mogła w czasie rzeczywistym przetestować konkretne trasy, analizując wszystkie ważne zmienne.

Profesjonalny system GPS znacznie zwiększa też bezpieczeństwo kierowcy. Nie dość, że najlepsze aplikacje na rynku, w tym Navifleet, oferują dostęp do usługi wirtualnego tachometru, to jeszcze pozwalają zachować kontrolę nad długością przerw i czasem jazdy, jaki w danym kraju dopuszcza prawo.

Takie usługi są też kompatybilne z wymogami, jakie przed firmami stawia monitoring towarów akcyzowych. Dzięki systemowi SaaS nie potrzeba dodatkowej platformy do wymiany danych z Ministerstwem Finansów. Oznacza to, że transfer danych do KAS można wykonać niemal wszędzie. Wystarczy tylko dostęp do internetu.

Czy lokalizator GPS można ukryć w pojeździe?

Wiele osób zadaje sobie pytanie o to, jak znaleźć GPS w aucie. Jeśli jest to pojazd będący własnością wypożyczalni, to dobrze byłoby zatroszczyć się o jak najlepsze zabezpieczenie nadajnika. Można go schować na przykład pod fotelem pasażera lub w bagażniku.

Bez względu na przesłanki, które stoją za tym, że chcemy ukryć lokalizator, warto pamiętać o tym, by nie umieszczać go nieopodal elementów wykonanych z tworzyw metalowych. Te mogłyby zakłócić działanie anteny GPS oraz GSM, które odpowiadają za to, że w każdej chwili możemy szybko sprawdzić, gdzie znajduje się wybrany pojazd.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Co należy wiedzieć o kredycie samochodowym

Kredytowanie są najpowszechniejszą formą finansowania zakupów samochodów w Polsce. Transakcje finalizowane ostatecznie w dniu nabycia …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *