środa , 20 października 2021
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
previous arrow
next arrow
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
previous arrow
next arrow

Nie zatrzymał się do kontroli – został zatrzymany po policyjnym pościgu, grozi mu do 5 lat

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie zatrzymali po pościgu mężczyznę, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej i zaczął uciekać. Tym samym popełnił przestępstwo, za które od 1 czerwca 2017 roku grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat. Ponadto, okazało się także, że nie posiadał on uprawnień do kierowania, gdyż decyzją uprawnionego organu zostały mu one cofnięte. Ponadto był poszukiwany w celu odbycia 1,8 miesięcy kary pozbawienia wolności. Zatrzymany mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie. Kierowca odpowie również za popełnione wykroczenia drogowe. Wczoraj został przetransportowany do aresztu śledczego, gdzie rozpoczął odbywanie kary pozbawienia wolności.

W dniu 12 czerwca 2017 roku wczesnym rankiem w Redzie na ul. Puckiej policjanci chcieli zatrzymać kierowcę renault master do kontroli drogowej. Kierowca zlekceważył sygnały świetlne i dźwiękowe, przyspieszył i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli za nim w pościg.

Mężczyzna został zatrzymany na terenie powiatu puckiego. Pościg odbywał się od Redy, przez Wejherowo do powiatu puckiego. Kierowca po wyjściu z samochodu zaczął uciekać piechotą do lasu. Został zatrzymany po krótkiej chwili przez policjantów. Jak się okazało mieszkaniec województwa łódzkiego nie miał uprawnień do kierowania, gdyż zostały mu cofnięte uprawnienia do kierowała a ponadto był poszukiwany pięcioma zarządzeniami sądu, między innymi za kradzieże i włamania 31-latek ma do odbycia karę 1 roku i 8 miesięcy pozbawiania wolności. Ponadto popełnił przestępstwo niezatrzymania się do kontroli za co grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Sprawca został już przesłuchany i usłyszał zarzuty dotyczące niezatrzymania się do kontroli. Niebawem usłyszy kolejne zarzuty oraz odpowie także za popełniony szereg różnych wykroczeń w ruchu drogowym, które popełnił podczas swojej ucieczki.

31-latek ostatnią noc spędził w policyjnym areszcie. Został już przewieziony do aresztu śledczego gdzie odbywa karę pozbawienia wolności.

Źródło: KWP

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Nie bądź mroczny – bądź widoczny. Pamiętajmy, że odblaski ratują życie.

Bez względu na pogodę oraz warunki drogowe wielu z nas, każdego przemierza ulice, ścieżki rowerowe …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *