niedziela , 28 lutego 2021
Slider

Niebezpieczny manewr i alkohol przyczyną dachowania przed wjazdem do tunelu pod Martwą Wisłą

W środę, 29 maja, przed południem przed zjazdem do tunelu pod Martwą Wisłą od strony Stogów doszło do groźnego zdarzenia z udziałem dwóch samochodów. W efekcie doszło do zderzenia. Prowadząca jeden pojazd trafiła do szpitala, kierowca drugiego był pijany i został zatrzymany.

Do zdarzenia doszło około godz. 10:30 przy wjeździe do tunelu. Samochód marki Nissan jechał prawym pasem, w pewnym momencie niebezpiecznie skręcił na lewy pas. Prowadząca auto kobieta widząc, że szybko tym pasem nadjeżdża inny samochód – Kia – postanowiła wrócić na prawy pas. To samo zrobił kierowca Kii. Doszło do zderzenia i dachowania Nissana.

Wezwano służby ratownicze. Poturbowaną kobietę przewieziono do szpitala – jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Okazało się, że mężczyzna kierujący Kią (37-letni mieszkaniec Gdańska) był pijany: w wydychanym powietrzu miał ponad 1 promil alkoholu.

Kierująca Nissanem mieszkanka Pruszcza została uznana za sprawczynię kolizji, ale to kierowca Kii został zatrzymany – informuje Karina Kamińska z Komendy Miejskiej policji w Gdańsku.

Przez wypadek w okolicach tunelu utworzył się duży korek, około godz. 12:30 ruch drogowy wrócił do normy.

* Film udostępniony dzięki Gdańskiemu Zarządowi Dróg i Zieleni

Źródło informacji: Gdansk.pl 

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Northvolt zbuduje w Gdańsku największą w Europie fabrykę systemów magazynowania energii

Już w 2022 roku w Gdańsku swoją produkcję otworzy nowa fabryka. Razem z zakładem produkcyjnym …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *