sobota , 16 października 2021
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
previous arrow
next arrow
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
previous arrow
next arrow

Niedziela z klasyczną motoryzacją w Sopocie i Gdańsku

W niedzielę 5 września, na miłośników klasycznej motoryzacji czekają dwie ciekawe imprezy. Pierwsza to już ósma edycja Prestiżowego Pokazu Zabytkowych Aut w Sopocie V. S. O. P. O. T. organizowanego przez stowarzyszenie Classic Moto Story. Druga to klasyczne zakończenie wakacji pod gdańskim stadionem. 

Prestiżowy Pokaz Zabytkowych Aut. Sopot, Skwer Kuracyjny 12:00 – 16:00 

Historia pokazów zabytkowych samochodów na Skwerze Kuracyjnym w Sopocie ma już wiele lat. Tegoroczna edycja, która rozpocznie się o godzinie 12 i potrwa do 16 będzie szczególna z racji dużej niespodzianki przygotowanej przez Organizatorów.

Będzie to zabytkowy trolejbus Saurer 4TIILM z 1957 roku, a ponadto jak zawsze dużo muzyki i przepięknych aut. W tym roku będzie silna reprezentacja aut amerykańskich takich jak między innymi Chevrolet Corvette, Ford Mustang, Buick z 1969 roku oraz silna grupa z Europy: MGB, Volvo Amazon, BMW 2002, Ford F150, Volvo P1800, Opel GT. Zdradzę ponadto, że najstarszy pojazd jaki zaprezentujemy będzie miał 176 lat! Zapraszamy wszystkich od godziny 12.00 do 16.00 na plac przy wejściu na Molo w Sopocie – informuje Anna Gut ze Stowarzyszenia Classic Moto Story.

Zakończenie wakacji klasycznie. Polsat Plus Arena Gdańsk od 15:00 do 18:00

Wakacje się niestety już kończą, pomału kończy się też sezon klasycznej motoryzacji. Wiele użytkowników rasowych klasyków chowa je w garażach, gdy na zewnątrz coraz zimniej, a z nieba leci deszcz. Wieloletnie spotkania pod Gdańskimi stadionami organizowane przez „Trójmiasto, klasycznie” i ich przyjaciół przyniosły sporą frekwencję i mnóstwo pozytywnych, motoryzacyjnych przyjaźni. Przyciągają też sporo odwiedzających, którzy podziwiają piękne maszyny. Ostatni większy zlot w tym roku, miał miejsce na początku sezonu, była to inauguracja wakacji pod stadionem Polsat Plus Arena Gdańsk – „Classic Cars Trójmiasto” oraz kilka innych organizacji połączyło siły, a teraz motoryzacyjne organizacje zapraszają na zakończenie wakacji. Też na Letnicy – informują Organizatorzy w swoim oficjalnym komunikacie.

Impreza przewiduje kilka sektorów wiekowych dla samochodów i motocykli. Nie zabraknie też strefy gastronomicznej. Wjazd na teren imprezy to koszt 20 zł.

Podział samochodów odbędzie się według schematu:
Oldtimer – auta, których produkcja trwała do 1979 roku,
Youngtimer – lata produkcji pojazdów od 1980 do 1992,
Freshtimer – lata produkcji 1993-2000.

W strefie freshtimer obowiązuje selekcja – jeśli chcesz wjechać na teren imprezy – wyślij zgłoszenie w wiadomości prywatnej na fanpage „Classic Cars Trójmiasto” – auta niezgłoszone i takie, które nie przeszły selekcji zostaną odesłane na parking dla gości.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

[Gdynia.pl] Na Trasie Kaszubskiej w Gdyni praca wre

Trasa Kaszubska rośnie w oczach, w tym także jej część znajdująca się w Gdyni. Węzły …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *