Strona główna / Wiadomości / Spotkania/zloty/eventy / Niedzielne spotkanie na ODTJ Autodrom Pomorze – dziennikarze kontra instruktorzy

Niedzielne spotkanie na ODTJ Autodrom Pomorze – dziennikarze kontra instruktorzy

Dzienikarze vs. instruktorzy ODTJ Pszczółki-01102Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy Autodrom Pomorze w Pszczółkach, od samego początku swojego istnienia stał się miejscem kultowym, które jednoczy motoryzacyjne środowisko Pomorza. W niedzielę, 10 kwietnia, zarząd obiektu zorganizował spotkanie instruktorów jazdy z pomorskimi dziennikarzami. 

Wśród przygotowanych przez organizatorów atrakcji, były między innymi jazdy samochodami osobowymi należącymi do Ośrodka, a także ciężarówkami oraz minibusem.

Szczególnie ciekawym doświadczeniem były jazdy samochodami ciężarowymi MAN i STAR. Uzmysłowiły one nie tylko trudności ich prowadzenia z racji wymiarów, ale – szczególnie dla osób jeżdżących na co dzień autami osobowymi – pokazały, że praca kierowcy samochodu ciężarowego nie jest wcale taka łatwa, jak może się wydawać.

Dzienikarze vs. instruktorzy ODTJ Pszczółki-01078

Ogólnie sama obsługa ciężarówki, z punktu widzenia kierowcy, nie odbiega od samochodów osobowych. Rusza się jednak z drugiego biegu – dźwignia w lewo i na dół. Biegi przełącza się częściej i szybciej niż w autach osobowych – bo nawet co 5-10 km/h. Do tego dochodzą oczywiście rozmiary pojazdu, perspektywa zza kierownicy, no i bardzo długi, tylny zwis.

Główną atrakcją spotkania były jednak wyścigi na torze, za kierownicą gokartów. Sportowa rywalizacja dała się we znaki, a niektórzy wybrali się nawet na „zwiedzanie pobocza” toru. Ostatecznie, najlepiej wypadł dziennikarz Paweł Modzelewski, który osiągnął czas okrążenia 55,638 sekundy (rekord toru to 51,009).

Dzienikarze vs. instruktorzy ODTJ Pszczółki-01085Pełna lista najlepszych zawodników:

I miejsce Paweł Modzelewski (trojmiasto.pl) 55,638
II miejsce Paweł Marach (instruktor z Mar-Pol prawo jazdy) 55,962
III miejsce Mirosław Pieślak (Fakt) 56,919

IV Maciej Dzwonnik (Gazeta Wyborcza) 57,275
V miejsce Sebastian Kwiatkowski (Radio Gdańsk) 59,025
VI miejsce Mirosław Marach (instruktor z Mar-Pol prawo jazdy) 59,097
VII miejsce Paweł Wojciechowski (Gazeta Wyborcza) 01.01.487

 

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Sąsiedzka pomoc Toyoty Carter Gdańsk dla pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej „Polanki”

Kilka dni po tym, jak w Domu Pomocy Społecznej „Polanki” doszło do rozprzestrzenienia się koronawirusa, ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *