Strona główna / Wiadomości / Służby mundurowe / Nietrzeźwy i bez uprawnień sam zatrzymał się do policyjnej kontroli

Nietrzeźwy i bez uprawnień sam zatrzymał się do policyjnej kontroli

Fot. KWP
Fot. KWP

Dzisiaj rano 24-letni gdańszczanin na widok policjantów ruchu drogowego sam zatrzymał się do kontroli. Po tym jak mężczyzna wysiadł z auta od razu oświadczył, że jest nietrzeźwy i nie ma uprawnień. Dodał też, że akurat jest w trakcie jazdy próbnej samochodem, który ma zamiar kupić. Policyjny alkomat i systemy danych potwierdziły, że 24-latek ma w wydychanym powietrzu 1,2 promila alkoholu i nigdy nie posiadał prawa jazdy.

Dziś po godz. 07.00 na ul. Kartuskiej  policjanci ruchu drogowego sprawdzali trzeźwość kierujących. W pewnym momencie do punktu, gdzie wówczas przeprowadzali kontrolę, podjechał Opel Corsa. Z auta wysiadł młody mężczyzna i  powiedział policjantom, że jest nietrzeźwy i nie ma uprawnień do kierowania. Funkcjonariusze natychmiast podeszli do niego i sprawdzili jego stan trzeźwości. Alkomat pokazał, że 24-letni mieszkaniec Gdańska ma w wydychanym powietrzu 1,2 promila alkoholu.

Ponadto mundurowi w systemie potwierdzili, że młody gdańszczanin nigdy nie miał prawa jazdy. W dalszej rozmowie z nietrzeźwym kierowcą policjanci ustalili, że zanim młody gdańszczanin zatrzymał się do kontroli, był w trakcie jazdy próbnej Oplem, który miał zamiar kupić.

Samochód którym poruszał się 24-latek został zabezpieczony przez właściciela, a młody gdańszczanin został przewieziony do komisariatu.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności, a także zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Źródło: KWP

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

[Sportowy tydzień] BMW M4

BMW jest jednym z tych niemieckich producentów, którzy „świętą” literą M,przyozdabiają już niemal wszystkie modele ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *