czwartek , 27 stycznia 2022
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner British Auto Zdunek 750x200
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
previous arrow
next arrow
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner British Auto Zdunek 750x200
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
previous arrow
next arrow
Nyar_2022_Volvo_Plichta_750x200_XC60
Nyar_2022_Volvo_Plichta_750x200_S90
moto3m_Peugeot_750x200
moto3m_KIA_750x200
moto3m_Citroen_750x200
previous arrow
next arrow
Fot. Mercedes-Benz Grupa Wróbel

Nietypowi goście w Mercedes-Benz Grupa Wróbel w Straszynie

Unimog 2Serwis i salon sprzedaży dostawczych oraz ciężarowych pojazdów marki Mercedes-Benz ze Straszyna każdego miesiąca wydaje lub naprawia ciekawe, z punktu widzenia postronnych osób, pojazdy. Okres wakacyjny powoduje dodatkowy napływ rzadko spotykanych modeli – oto krótki przegląd „ciekawostek” z ostatnich dni.  

Unimog (skrót od „Universal Motor Gerät”, z niem. „Pojazd Uniwersalny”) to samochód, który znajduje różne zastosowania. Jedno jest natomiast nieodłączne – Unimog jest jednym z najlepiej radzących sobie w terenie pojazdów – abstrahując od jego rozmiarów i masy. Nic więc dziwnego, że doskonale nadaje się on na pojazd wyprawowy. Serwis Mercedesa w Straszynie odwiedził niedawno właśnie egzemplarz o takim charakterze.

Samochód przebudowany na kampera przyjechał do Gdańska z Niemiec. Podczas podróży przez nasz region, właściciel zauważył wyciek oleju. Naprawa została wykonana w ramach Service24h, a części niezbędne do naprawy zostały zamówione frachtem, nomen omen, z Niemiec.

Inną nowością, również dużego kalibru był Mercedes Arocs 3245 8×8.

To bardzo nietypowe podwozie z zabudową hakową, przeznaczone na rynek skandynawski – informuje Bartłomiej Wasilewski, Doradca Handlowy Mercedes-Benz Grupa Wróbel ze Straszyna. Ciężarówka jest pojazdem 4-osiowym z ostatnią osią skrętną i podnoszoną. Zabudowa hakowa marki HYVA dostosowana jest pod największe kontenery do przewozu odpadów. Tego typu podwozia są użytkowane głównie na rynku skandynawskim. W Polsce ze względu na mniejsze kontenery stosowane są mniejsze podwozia.

Oddział Mercedesa w Straszynie prowadzi również ścisłą współpracę z firmami zabudowującymi. Jednym z niedawnych zleceń była aktywacja retardera w modelu Sprinter. Jest to urządzenie służące do długotrwałego hamowania pojazdu o dużej ładowności, gdzie tradycyjne hamulce szybko by się przegrzały i zużyły.

Samochód dostawczy został przebudowany według zaleceń zleceniodawcy w firmie AUTOCUBY na autobus miejski, z przeznaczeniem na rynki południowe. Klient poprosił o doposażenie autobusu w retarder co wykonała firma przebudowująca – jednak aktywacja retardera odbyła się poprzez oryginalne oprogramowanie Mercedes-Benz – dodaje serwisant Mercedes-Benz Grupa Wróbel.

Zdjęcia autorstwa Mercedes-Benz Grupa Wróbel o.Straszyn

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Kolor ma znaczenie – BMW M8 Competition Fire Red w BMW Bawaria Motors Gdańsk

Kolor, który jednoznacznie kojarzy się ze sportowymi samochodami to najczęściej czerwony. Szczególnie często przypisywany jest …

Jeden komentarz

  1. Mercedes ma ciekawe rozwiązania, jak wypożyczałem niedawno ich model w Panek to nawet po nich było to widać

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *