niedziela , 26 września 2021
ds-4-moto3m-750x200
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
previous arrow
next arrow
ds-4-moto3m-750x200
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
previous arrow
next arrow
Fot. Mercedes-Benz Grupa Wróbel

Nietypowi goście w Mercedes-Benz Grupa Wróbel w Straszynie

Unimog 2Serwis i salon sprzedaży dostawczych oraz ciężarowych pojazdów marki Mercedes-Benz ze Straszyna każdego miesiąca wydaje lub naprawia ciekawe, z punktu widzenia postronnych osób, pojazdy. Okres wakacyjny powoduje dodatkowy napływ rzadko spotykanych modeli – oto krótki przegląd „ciekawostek” z ostatnich dni.  

Unimog (skrót od „Universal Motor Gerät”, z niem. „Pojazd Uniwersalny”) to samochód, który znajduje różne zastosowania. Jedno jest natomiast nieodłączne – Unimog jest jednym z najlepiej radzących sobie w terenie pojazdów – abstrahując od jego rozmiarów i masy. Nic więc dziwnego, że doskonale nadaje się on na pojazd wyprawowy. Serwis Mercedesa w Straszynie odwiedził niedawno właśnie egzemplarz o takim charakterze.

Samochód przebudowany na kampera przyjechał do Gdańska z Niemiec. Podczas podróży przez nasz region, właściciel zauważył wyciek oleju. Naprawa została wykonana w ramach Service24h, a części niezbędne do naprawy zostały zamówione frachtem, nomen omen, z Niemiec.

Inną nowością, również dużego kalibru był Mercedes Arocs 3245 8×8.

To bardzo nietypowe podwozie z zabudową hakową, przeznaczone na rynek skandynawski – informuje Bartłomiej Wasilewski, Doradca Handlowy Mercedes-Benz Grupa Wróbel ze Straszyna. Ciężarówka jest pojazdem 4-osiowym z ostatnią osią skrętną i podnoszoną. Zabudowa hakowa marki HYVA dostosowana jest pod największe kontenery do przewozu odpadów. Tego typu podwozia są użytkowane głównie na rynku skandynawskim. W Polsce ze względu na mniejsze kontenery stosowane są mniejsze podwozia.

Oddział Mercedesa w Straszynie prowadzi również ścisłą współpracę z firmami zabudowującymi. Jednym z niedawnych zleceń była aktywacja retardera w modelu Sprinter. Jest to urządzenie służące do długotrwałego hamowania pojazdu o dużej ładowności, gdzie tradycyjne hamulce szybko by się przegrzały i zużyły.

Samochód dostawczy został przebudowany według zaleceń zleceniodawcy w firmie AUTOCUBY na autobus miejski, z przeznaczeniem na rynki południowe. Klient poprosił o doposażenie autobusu w retarder co wykonała firma przebudowująca – jednak aktywacja retardera odbyła się poprzez oryginalne oprogramowanie Mercedes-Benz – dodaje serwisant Mercedes-Benz Grupa Wróbel.

Zdjęcia autorstwa Mercedes-Benz Grupa Wróbel o.Straszyn

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Kokoszki. Trwa rozbudowa ul. Kartuskiej. Zaawansowanie prac już na poziomie 70 procent

Obecnie na placu budowy trwa układanie kolejnych warstw podbudowy jezdni. Wykonawca robót rozpoczął też układanie …

Jeden komentarz

  1. Mercedes ma ciekawe rozwiązania, jak wypożyczałem niedawno ich model w Panek to nawet po nich było to widać

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *