niedziela , 9 sierpnia 2020
Strona główna / Wiadomości / Salony i serwisy / Aktualności / Nissan LEAF bez tajemnic w Zdunek KMJ Gdynia

Nissan LEAF bez tajemnic w Zdunek KMJ Gdynia

Nowy Nissan LEAF bez tajemnic - do 2 lutego w Nissan Zdunek KMJ w Gdyni-06324Unikatowy, bo przepołowiony, Nissan LEAF trafił do gdyńskiego salonu Nissan Zdunek KMJ. Samochód już na etapie produkcyjnym został przygotowany do takiej roli. Ku zaskoczeniu – egzemplarz, który do 2 lutego można zobaczyć w gdyńskim salonie Nissana, jest w pełni mobilny i samodzielnie jeździ!  

Nissan LEAF to najpopularniejszy samochód elektryczny świata. Niedawno było o nim głośno w Trójmieście nie tylko z powodu debiutu najnowszej generacji, ale także dlatego. ponieważ trójmiejski podróżnik – Marek Kamiński przejechał takim samochodem z Polski do Japonii pokonując ponad 16 000 kilometrów przez kraje takie jak Rosja czy Mongolia, gdzie samochody elektryczne (i stacje ich ładowania) są niezwykle rzadkie.

LEAF, którego można obejrzeć w Gdyni to wyjątkowa okazja, aby z bliska zobaczyć, w jaki sposób konstruowane są współczesne samochody. Na przykładzie LEAF’a doskonale widać umiejscowienie kluczowych, konstrukcyjnych elementów samochodu, budowę zawieszenia, a także grubość szyb czy materiałów wygłuszeniowych. Warto też zwrócić uwagę na wielkość akumulatorów zasilających silnik, które umiejscowione są pod przednimi fotelami.

Nowy Nissan LEAF bez tajemnic - do 2 lutego w Nissan Zdunek KMJ w Gdyni-06344

Prezentowany egzemplarz jest w pełni mobilny. Nie posiada oczywiście homologacji drogowej, a jego prędkość ograniczona jest do „spacerowego” tempa, ale działa w nim nawet mechanizm przedniej wycieraczki! Zmiany jakie zaszły w konstrukcji, to między innymi przeniesienie akumulatora rozruchowego, zastosowanie szyb przedniej i tylnej, z pleksi oraz wsporniki mocowania przedniej, lewej kolumny MacPhersona, ze względu na brak tzw. kielicha.

Dotychczas, tego typu prezentacje odbywały się na targach i wielkich wystawach motoryzacyjnych. Teraz ten wyjątkowy egzemplarz zagościł w salonie w Gdyni – informuje Marta Kochalska, Specjalista ds. Marketingu Nissan Zdunek KMJ. Samochód można zobaczyć w naszym salonie, przy Wielkopolskiej 250b do 2 lutego, w godzinach pracy salonu, serdecznie zapraszamy.

Będzie to jedyna szansa na obejrzenie Nissana LEAF’a w takiej postaci na Pomorzu.

Nowy LEAF to druga generacja tego zeroemisyjnego modelu. Trafił on na rynek 7 lat temu i w tym czasie znalazł ponad 300 000 nabywców. Najnowsza odmiana, oferuje zwiększony do 378 km zasięg na jednym ładowaniu, a elektryczny zespół napędowy rozwija 110 KW (150 KM) mocy i 320 Nm momentu obrotowego. Cennik Nissan’a LEAF zaczyna się od 155 500 zł.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

GDDKiA przyspiesza realizację ekspresowej trasy wzdłuż Bałtyku

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przygotowuje się do realizacji drogi S6 na odcinku Koszalin ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *