sobota , 16 października 2021
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
previous arrow
next arrow
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
previous arrow
next arrow

Nowa, elektryczna Kia EV6 – debiutuje w Forum Gdańsk podczas Finału Ligi Europy UEFA

Kia Motors jest oficjalnym partnerem Ligi Europy UEFA, największych na świecie profesjonalnych rozgrywek klubowych w piłce nożnej. W związku z finałem, który odbywa się w Gdańsku 26 maja, producent zaprezentował tutaj swój najnowszy, elektryczny model EV6. Samochód w specjalnym kontenerze stanął na dziedzińcu galerii Forum Gdańsk. 

EV6 to wizytówka przemian w marce Kia i pierwszy samochód elektryczny typu BEV, czyli napędzany energią zgromadzoną w akumulatorze, który skonstruowano na nowej platformie Electric-Global Modular Platform (E-GMP).

Ten nowy crossover zaprojektowany został według nowej filozofii designu marki, zgodnie z hasłem „Przeciwieństwa, które się uzupełniają” – prezentuje styl jak będą wyglądały pojazdy elektryczne marki Kia w przyszłości.

Dla marki Kia, EV6 jest nie tylko pierwszym autem typu BEV nowej generacji, ale również pierwszym zaprezentowanym z nowym logo koreańskiego producenta.

EV6 to pierwszy z 11 nowych modeli typu BEV, które Kia zaprezentuje do 2026 roku. Siedem z nich zostanie skonstruowanych na platformie E-GMP, a cztery z wykorzystaniem płyt podłogowych istniejących modeli.

Samochód wyróżnia się nowatorskim i niezwykle nowoczesnym nadwoziem. Odnaleźć można tu akcenty stylistyczne znane już z innych modeli o napędzie elektrycznym – między innymi chowane klamki.

Wszelkie informacje techniczne są na razie dawkowane przez producenta, ale z najważniejszych dowiadujemy się, że:
deklarowany zasięg wynosi ponad 510 kilometrów na jednym ładowaniu. Możliwe będzie ultraszybkie ładowanie prądem o napięciu 800 V – wówczas naładowanie od 10 do 80 procent pojemności akumulatora trwać ma 18 minut. Przy odpowiednio mocnej ładowarce, możliwe będzie naładowanie samochodu na 100 km jazdy w mniej niż 4,5 minuty.

Do wyboru są wersje EV6 z dużym akumulatorem o pojemności 77,4 kWh, który zapewnia zasięg do 510 km lub standardowym o pojemności 58 kWh, a także odmiany z napędem na tylne (RWD) lub na cztery koła (AWD). Ponadto, do wyboru są cztery wersje wyposażenia, które różnią się wystrojem wnętrza i detalami nadwozia.

Topowa odmiana EV6 GT przyspiesza od 0 do 100 km/h w 3,5 sekundy i osiąga maksymalną prędkość 260 km/h.

Pierwsze dostawy EV6 w Polsce planowo rozpoczną się w IV. kwartale 2021 r. Samochód można już zamawiać u lokalnych dealerów, a jego cena zaczyna się od 179.900 zł.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

[Gdynia.pl] Na Trasie Kaszubskiej w Gdyni praca wre

Trasa Kaszubska rośnie w oczach, w tym także jej część znajdująca się w Gdyni. Węzły …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *