sobota , 20 kwietnia 2024
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
Volvobanergrudzie2022750x200
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
previous arrow
next arrow
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
Volvobanergrudzie2022750x200
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
previous arrow
next arrow
moto3m_KIA_750x200
Volvobanergrudzie2022750x200
previous arrow
next arrow
Fot. Mercedes-Benz Grupa Wróbel

Nowa jakość samochodów używanych

Raporty analityków branży motoryzacyjnej z ostatnich miesięcy jednoznacznie wskazują, że rynek samochodów używanych w Polsce rozwija się w bardzo szybkim tempie. Magiczne 500 chyba działa. Jedni mówią, że to rządowe 500 plus na rodzinę, inni optują, że minus 500 opłaty za sprowadzenie samochodu. W czerwcu br. import używanych samochodów osobowych wyniósł 79 648 sztuk, co daje 18 proc. więcej niż rok temu. To największy czerwcowy wynik od 2008 roku – podaje Instytut Samar. W pierwszym półroczu importowano 448 tys. używanych samochodów. Instytut prognozuje, że w tym roku przekroczenie pułapu 900 tys. sztuk jest niemal pewne. Jednak po ostatniej publikacji „Wraki Polskie” w tygodniku Polityka, warto przyjrzeć się z bliska, które „używki” można kupić ze spokojnym sumieniem.

Najważniejsza przy zakupie samochodów używanych jest znajomość źródła. Decydując się taką transakcję, dobrą opcją jest skorzystanie z oferty programów importerskich. Co to takiego? To samochody oferowane przez autoryzowane stacje dealerskie – pochodzą z wiarygodnych miejsc, jakimi są centrale marek. Takie pojazdy oferuje swoim klientom Grupa Wróbel, dealer marki Mercedes-Benz.

Fot. Mercedes-Benz Mirosław Wróbel Sp. z o.o.
Fot. Mercedes-Benz Grupa Wróbel

Mamy największy stock samochodów używanych w Polsce – mówi Jarosław Hryniuk, Kierownik Działu Sprzedaży Samochodów Używanych w Grupie Wróbel. – W tej chwili to 150 aut, osobowych i dostawczych, które sprzedajemy w pięciu oddziałach w całej Polsce. Od niedawna także na Pomorzu, w Straszynie k. Gdańska – kontynuuje. – Zadowolonych klientów jest coraz więcej, widać to na liczbach – w przeciągu czterech ostatnich lat nasza firma notuje roczny wzrost sprzedaży na poziomie 46% – kończy Hryniuk.

Samochody, które oferuje swoim klientom Grupa Wróbel, pochodzą z dwóch źródeł: polskiej sieci Mercedes-Benz i zagranicznego koncernu Daimler AG. Zazwyczaj są to modele, których wiek nie przekracza dwóch lat. Oferowane pojazdy są weryfikowane pod kątem napraw blacharsko-lakierniczych oraz posiadają raport ze sprawdzenia stanu technicznego. Z reguły to pojazdy demonstracyjne, jednoroczne, firmowe lub pochodzące z wynajmów krótkoterminowych. Na każdy z nich może być udzielona gwarancja Mercedes-Benz. Decydując się na zakup takiego auta zyskujemy wysoką jakość marki premium i nierzadko bardzo bogate wyposażenie w korzystnej cenie.

Fot. Mercedes-Benz Grupa Wróbel
Fot. Mercedes-Benz Grupa Wróbel

W ofercie Grupy Wróbel znajdują się również samochody starsze niż 2 lata. To auta, pochodzące z odkupu od klientów, z kompletną historią i możliwością uwzględnienia dodatkowej gwarancji CarGarantie. Pakiet gwarancyjny, to istotna wartość dodana dla transakcji sprzedaży, zwłaszcza samochodu używanego. To daje klientowi większe poczucie bezpieczeństwa, które wynika przede wszystkim z ograniczenia ryzyka ponoszenia nieprzewidywanych wydatków na naprawy. Pojazdy z gwarancją CG cieszą się dużym zainteresowaniem również ze względu na prosty i szybki proces realizacji napraw. W przypadku wystąpienia usterki wystarczy kontakt z dealerem, wówczas autoryzowany serwis zdiagnozuje problem i rozliczy się bezpośrednio z CG. Klient jest więc zwolniony z jakichkolwiek formalności.

Grupa Wróbel daje też możliwość pozostawienia starego samochodu w rozliczeniu i zakupu nowego, młodszego, ale również używanego – used for used. Do wszystkich sprzedawanych pojazdów przygotowywane są atrakcyjne oferty finansowania oraz ubezpieczenia.

„Używane” wcale nie muszą wpisywać się w niepochlebne standardy niektórych polskich komisów. Bogata oferta autoryzowanych punktów dealerskich z pewnością stanowi atrakcyjną i przede wszystkim solidną alternatywę, z którą warto się zapoznać przed ostateczną decyzją zakupu.

Grupa Wróbel posiada pięć oddziałów, w których prowadzi sprzedaż samochodów używanych:

Wrocław, ul. Klecińska 155, tel. 777 100 843

Opole, ul. Wrocławska 45, tel. 777 100 383

Częstochowa, ul. Spadowa 4, tel. 777 100 914

Zielona Góra, Przylep 22-go Lipca 86b, tel. 777 100 290

Straszyn k. Gdańska, ul. Starogardzka 24, tel. 777 100 714

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Tragiczny wypadek na trasie Dębki – Odargowo. Policja ustala tożsamość kierującej

We wtorek około godziny 3:30, Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Pucku zostali powiadomieni o zdarzeniu …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *