środa , 14 kwietnia 2021
Slider
previous arrow
next arrow
Slider

Nowa odsłona salonu Peugeot JD Kulej w Gdyni

Nowy standard salon uPeugeot JD Kulej w Gdyni-00321Zakończyła się przebudowa salonu Peugeot JD Kulej w Gdyni. Dotychczasowy obiekt przeszedł gruntowną odnowę, upodabniając budynek do standardu marki. Wyraźnie zwiększyła się powierzchnia ekspozycyjna i zgodnie z trendem budowy tego typu miejsc, przybyło dużo szklanych elementów, zapewniających doświetlenie wnętrza. 

Tak wcześniej wyglądał salon Peugeot JD Kulej (got. Google Earth)
Tak wcześniej wyglądał salon Peugeot JD Kulej (got. Google Earth)

Wewnątrz prezentowanych jest 9 samochodów. Strefa wydawcza to teraz oddzielne, przeszklone pomieszczenie, a obsługa serwisowa odbywa się w oryginalnej scenerii przypominającej lokale kawiarniane. Na wprost wejścia znalazła się recepcja oraz poczekalnia dla klientów.

W nowym salonie postawiono również na liczne odwołania do historii zarówno marki jak i samej firmy JD Kulej. Wzdłuż salonu rozciąga się grafika, prezentująca ewolucję charakterystycznego logo Peugeot.

Nowy standard salon uPeugeot JD Kulej w Gdyni-00342

Odtworzenie logo marki z tych najstarszych lat (XIX w – red.) nie było prostym zadaniem, bo nie ma żadnych wektorowych danych co do ich wielkości i proporcji. Musieliśmy więc posiłkować się zachowanymi oryginałami i jak najstaranniej oddać ich kształt – zdradza Jakub Gołębiewski, Koordynator ds. Marketingu JD Kulej.

W salonie ciekawy eksponat odnajdą również miłośnicy zabytkowych samochodów. Stałym elementem ekspozycji będzie prezentacja Peugeot’a 172 M „Torpedo” z 1928 roku, który w 2013 roku przeszedł renowację wykonaną przez JD Kulej. Samochód napędzany jest przez silnik o pojemności 695 ccm i mocy 14 KM. Egzemplarz jest w pełni sprawny, na chodzie, a jego stan można określić jako perfekcyjny.

Wkrótce dołączy do niego jeszcze jeden zabytkowy samochód marki Peugeot – model 203, który obecnie przechodzi renowację. Do charakteru zabytkowych samochodów i klasycznego skutera Peugeot, dostosowana jest również ekspozycja akcesoriów Peugeot w nowym salonie przy Chwaszczyńskiej 178 w Gdyni.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Klasyki przejadą przez Trójmiasto i rozpoczną w ten sposób sezon

Klasyczne rozpoczęcie sezonu zabytkowej motoryzacji w Trójmieście to cykl spotkań, które od kilku lat organizowane …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *