poniedziałek , 18 października 2021
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
previous arrow
next arrow
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
previous arrow
next arrow

Nowe Audi A7 debiutuje w Audi Centrum Gdańsk

Nowe Audi A7 w Audi Centrum Gdańsk-05362Dla marki Audi nadchodzi intensywny czas. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, w trójmiejskich Centrach Audi niemal co miesiąc będziemy mieli okazję oglądać nowe, debiutujące modele. Marzec rozpoczął się od salonowej premiery drugiej generacji liftback’a A7. Nowe modele prezentowane są zarówno w Audi Centrum Gdynia jak i w Audi Centrum Gdańsk. 

Stylistyka zewnętrzna A7 Sportback jest odzwierciedleniem nowego języka stylistycznego zaprezentowanego przez Audi w serii pojazdów studyjnych Prologue i wdrożonego do produkcji seryjnej wraz z nowym A8. Osłona chłodnicy Singleframe – w porównaniu do topowego Audi A8 jest szersza i niżej umiejscowiona, do tego agresywnie stylizowane wąskie reflektory, wloty powietrza o wyrazistych konturach oraz płaski przód pojazdu, już na pierwszy rzut oka zdradzają sportowy charakter nowego Gran Turismo.

Wymiary nowej generacji A7 to – długość: 4969 mm, rozstaw osi: 2926 mm, szerokość: 1908 mm i wysokość: 1422 mm. Długa pokrywa bagażnika kończy się wyrazistą, łukowatą krawędzią, z której przy prędkości 120 km/h elektrycznie wysuwa się spojler.

Nowe Audi A7 w Audi Centrum Gdańsk-161205

Ponadto zastosowano tu spektakularne efekty świetlne, znane już z wcześniejszych modeli Audi. I tak podczas otwierania i zamykania pojazdu, mamy możliwość podziwiania spektaklu w wykonaniu diod led w reflektorach przedni i tylnych. Płaskie pasmo świetlne łączące tylne światła za pomocą 13 pionowych segmentów każdy, to element charakterystyczny dla wszystkich topowych modeli Audi nowej generacji.

We wnętrzu mamy do czynienia z futurystyczną atmosferą luksusowego apartamentu. Także tu, odnaleźć można nowy język stylistyczny marki Audi. Wszystkie kolory, materiały obiciowe, ozdobne listwy i panele – począwszy od wersji podstawowej, aż po pakiet stylistyczny design selection, pakiet sportowy S line i wyjątkowo szlachetną skórę Valcona – podkreślają nową estetykę.

Górny wyświetlacz o przekątnej 10,1 cala (w pojazdach wyposażonych w nawigację MMI Navigation plus) zwrócony jest ku kierowcy. Jego idealnie czarna powierzchnia niemal niezauważalnie zlewa się z otoczeniem. Architektura wnętrza zaadaptowała nową, opracowaną przez Audi koncepcję obsługi dotykowej MMI touch response. Po dotknięciu palcem dowolnej ikony użytkownik słyszy i wyczuwa kliknięcie, będące potwierdzeniem wyboru.

Nowe Audi A7 w Audi Centrum Gdańsk-05322

Z kolei wyświetlacz dolny o przekątnej 8,6 cala, umieszczony na asymetrycznej konsoli tunelu środkowego, pozwala na sterowanie klimatyzacją i funkcjami komfortu oraz na ręczne wprowadzanie tekstu. Oba wyświetlacze zastąpiły regulator obrotowo-przyciskowy oraz tradycyjne przyciski z modelu poprzedniego.

Nowe Audi A7 w Audi Centrum Gdańsk-05325Dzięki funkcji obsługi głosowej system dialogowy rozumie język potoczny, przetwarza pytania i polecenia w oparciu o informacje magazynowane w pamięci komputera pokładowego i równolegle w oparciu o szczegółową wiedzę pozyskiwaną z chmury.

Na początek, nowe Audi A7 Sportback dostępne będzie z mocnymi silnikami sześciocylindrowymi – jednym 3.0 TFSI i jednym 3.0 TDI. Benzyniak o oznaczeniu 55 TFSI to V6 o mocy 340 KM i momencie obrotowym równym 500 Nm. Ten motor pozwoli osiągnąć 100 km/h ze startu zatrzymanego w 5,3 sekundy i rozwinąć maksymalnie prędkość 250 km/h. Silnik 3.0 TFSI współpracuje z siedmiobiegową, automatyczną skrzynią biegów S tronic. Napęd na cztery koła quattro korzysta z wydajnej techniki ultra, załączającej napęd na tylną oś wtedy, gdy jest on potrzebny. Drugi wariant to diesel 50 TDI Quattro. Ma on moc 286 KM i maksymalny moment obrotowy 620 Nm. Pozwala on osiągnąć prędkość 100 km/h w 5,7 sekundy oraz rozwinąć prędkość maksymalną 250 km/h.

Ceny nowego Audi A7 rozpoczynają się od 323 900 zł. 

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Asfalt LOTOSU redukujący smog ma trafić na drogę w pow. ostródzkim

LOTOS Asfalt i Samorząd Powiatu Ostródzkiego chcą zbudować doświadczalny odcinek drogi z asfaltem redukującym smog. …

Jeden komentarz

  1. Wypożyczałem w Panek też jeden z rocznych modeli Audi i jazda nim podobała mi się. Dawał sobie fajnie radę zarówno w mieście jak i poza nim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *