czwartek , 20 czerwca 2024
Volvobanergrudzie2022750x200
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
previous arrow
next arrow
Volvobanergrudzie2022750x200
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
previous arrow
next arrow
moto3m_KIA_750x200
Volvobanergrudzie2022750x200
previous arrow
next arrow

Nowe Audi Q8 e-tron “elektryzuje trójmiasto”. Premierowy pokaz dla dziennikarzy w Audi City Gdańsk

Model e-tron otworzył Audi drogę do elektromobilności. Pierwotna nazwa modelowa dzisiaj przeistoczyła się w określenie całej gamy samochodów elektrycznych, a ich wielkość i segment rynkowy przypisywany jest według dodatkowemu członowi nazwy. Dealer Audi Plichta w piątek oficjalnie zaprezentował lokalnym dziennikarzom motoryzacyjnym nowy samochód w ofercie – Audi Q8 e-tron. 

Od czasu wprowadzenia cztery lata temu na rynek modelu Audi e-tron i dzięki jego sprzedaży na poziomie 150 000 sztuk, Audi konsekwentnie realizuje elektryczną mapę drogową. Portfolio pojazdów elektrycznych marki obejmuje obecnie osiem modeli, a do roku 2026 będzie ich ponad 20. Wówczas Audi na dobre pożegna się ze spalinowym napędem i będzie wprowadzać na rynek globalny wyłącznie modele w pełni elektryczne.

Kontrowersje wokół nazwy Q8

Nazywając ten model Q8, Audi wyraźnie zaznacza, że Audi Q8 e-tron jest topowym modelem wśród elektrycznych SUV’ów i crossoverów marki. Jest to jednak sprzeczne z dotychczas zakorzenionym wizerunkiem spalinowego Q8. Zawiodą się ci, którzy po elektrycznej odmianie spodziewać się będą wielkiego i luksusowego SUV’a.

Audi Q8 e-tron jest duże, ma bowiem 4,915 metra długości, 1,937 metra szerokości i 1,619 metra wysokości dla Sportbacka oraz 1,633 metra dla SUV’a, ale subiektywne odczucia zarówno wewnątrz jak i zewnątrz podpowiadają mniejsze rozmiary. Spalinowe Q8 robi wrażenie dużo większego.

Q8 e-tron występuje w dwóch wersjach nadwoziowych – tradycyjnej SUV oraz a’la coupe o nazwie Sportbacka. Stylistyka nadwozia złagodniała i nie wzbudza już takich emocji, jak miało to miejsce w przypadku pierwszego e-tron’a. Z akcentów stylistycznych warto natomiast podkreślić projekcyjne podświetlenie Singleframe. A także fakt, że Q8 e-tron jest pierwszym modelem marki, w którym na słupku B umieszczono nowe oznaczenie z napisem Audi.

Dla obu wersji nadwoziowych można wybrać jeden z trzech wariantów układu napędowego z elektrycznym napędem na wszystkie koła. Bazowy jest model Audi Q8 50 e-tron o mocy 250 kW w trybie boost. Jego zasięg wynosi do 491 km (SUV) i do 505 km (Sportback), zgodnie z normami WLTP. Wyposażone również w dwa silniki elektryczne, Audi Q8 55 e-tron ma 300 kW mocy w trybie boost i 664 Nm momentu obrotowego. Zasięg w tym przypadku to do 582 km dla SUV-a i do 600 km dla Sportbacka, zgodnie z normami WLTP. Topowe Audi SQ8 e-tron napędzane są trzema silnikami. Ich wydajność w trybie boost wynosi 370 kW i 973 Nm momentu obrotowego. Zasięg modeli S to do 494 km dla SUV-a i do 513 km dla Sportbacka.

Audi Q8 e-tron jest standardowo wyposażone w funkcję Plug & Charge. Na kompatybilnych stacjach ładowania pojazd autoryzuje się po przyłączeniu kabla do i aktywuje punkt ładowania. Rozliczenie następuje automatycznie. Nowa usługa ładowania Audi charging service, która zostanie uruchomiona w 2023 roku i w przyszłości zastąpi istniejącą usługę ładowania e-tron, umożliwi wygodny dostęp do około 400 000 publicznych punktów ładowania w całej Europie.

Ceny nowego Audi Q8 e-tron rozpoczynają się od od 345 000 zł za odmianę SUV i 356 300 zł za wersję Sportback. Cennik SQ8e-tron nie jest jeszcze dostępny. 

Premierowy pokaz w Trójmieście dla dziennikarzy, jazdy testowe od poniedziałku dla wszystkich w Audi City Gdańsk

Mamy to szczęściem, że w Trójmieście marka Audi dysponuje wyjątkowym w skali kraju obiektem Audi City Gdańsk. Co go wyróżnia?

Audi City Gdańsk to miejsce o nieco innej charakterystyce niż większość salonów samochodowych. Naszym głównym celem jest przede wszystkim propagowanie marki Audi oparte na znajomości i prezentacji produktu na poziomie eksperckim i na budowaniu relacji z potencjalnymi klientami oraz świadomości marki wśród osób w ogóle zainteresowanych motoryzacją – opowiada Bartosz Czarnecki
Doradca ds. sprzedaży w Audi City Gdańsk. Mamy ten niewątpliwy przywilej budowania relacji w oparciu o wiedzę; czas, który możemy poświecić osobom zainteresowanym i najnowsze narzędzia pozwalające na wirtualną prezentację samochodów oddającą ich rzeczywisty wygląd 1 do 1, bez presji związanej z krótkoterminowymi celami. Pracujemy na celach długofalowych, pozwalających nam umieścić klienta w centrum naszej uwagi, którym w tym kontekście jest każdy, kto chce poznać markę bliżej. Z tego też powodu jest to miejsce, w którym będziemy prezentować jako pierwsi spośród salonów Audi w Trójmieście najnowsze modele samochodów naszej marki, technologie, organizować spotkania, jazdy testowe i akcje marketingowe oraz wydarzenia związane z już zakorzenionymi, sprawdzonymi i cieszącymi się sympatią Klientów modelami – podsumuje.

Premierowe dni elektrycznego Audi Q8 e-tron potrwają w Audi City Gdańsk do 27 kwietnia. Aby dołączyć do wydarzenia i zgłosić chęć przetestowania należy się zarejestrować:
https://audiplichta.pl/zaproszenie-q8-e-tron/

Salon Audi City Gdańsk zlokalizowany jest na parterze biurowca przy Alei Grunwaldzkiej 347. Obiekt dostępny jest od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 – 19:00 oraz w soboty od 9:00 do 15:00.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Fot. Mateusz Grzeszczuk/GDDKiA

Można już korzystać z całej obwodnicy Koszalina i Sianowa

Ostatni, blisko 5-kilometrowy fragment obwodnicy Koszalina i Sianowa w województwie zachodniopomorskim został udostępniony kierowcom. Od …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *