piątek , 18 września 2020
Strona główna / Wiadomości / Nowe auta na minuty w Gdyni, Gdańsku, Sopocie, Rumi, Redzie, Wejherowie i Pruszczu Gdańskim

Nowe auta na minuty w Gdyni, Gdańsku, Sopocie, Rumi, Redzie, Wejherowie i Pruszczu Gdańskim

Mieszkańcy Gdyni i Trójmiasta przywykli już do korzystania z aut na minuty, które cieszą się dużą popularnością. Od 1 sierpnia będzie można korzystać z aut nowego operatora. Na ulicach pojawi się blisko 200 nowych samochodów, które będą działały pod szyldem Panek CarSharing.

Do działających już na terenie Trójmiasta operatorów Traficar i MiiMove dołącza kolejna firma – Panek CarSharing. Dokładnie od 1 sierpnia w Gdyni, Gdańsku, Sopocie, Rumi, Redzie, Wejherowie i Pruszczu Gdańskim będzie można skorzystać z floty około 200 nowych aut na minuty. Na razie to Toyoty Yaris i Corolla (w tym hybrydowe), a w przyszłości – większe C-HR i małe SUV’y.

Panek CarSharing do tej pory działał już w Warszawie, Lublinie i Krakowie. Firma była jednym z sygnatariuszy listu intencyjnego dotyczącego współpracy przy wdrażaniu usługi carsharingu, który podpisano w sierpniu 2017 w Gdyni.

Z okazji uruchomienia usługi w Trójmieście operator nagrodzi wszystkich użytkowników, którzy zarejestrują się do 4 sierpnia – do wykorzystania na przejazdy otrzymają 20 złotych. Pojawienie się nowej firmy na lokalnym rynku carsharingu to dodatkowa zachęta do zrezygnowania z własnego samochodu na rzecz tego, który może być użytkowany przez wielu mieszkańców – w zależności od potrzeby.

Kolejny operator carsharingowy to potwierdzenie, że działania jakie podjęliśmy w 2017 roku na rzecz uruchomienia tego typu transportu w Trójmieście były istotne i wyczekiwane przez mieszkańców. Gdynianie chcieli alternatywy dla posiadania własnego samochodu i dziś z takiej możliwości chętnie korzystają – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia. – Przez współpracę między samorządami zasięg aut na minuty wykracza poza Gdynię, co pomaga w zmianie przyzwyczajeń transportowych nawet przy nieco dalszych przejazdach. Chcemy nadal stawiać na ekologię, podnosić jakość życia i oddawać więcej przestrzeni mieszkańcom, a zmniejszenie liczby aut na ulicach Gdyni to dobry krok w tym kierunku – podkreśla wiceprezydent.

Car Sharing Panek wkracza do Trójmiasta-190126

O Panek CarSharing

Strefa Panek, w której będzie można zostawić samochód została zaprojektowana na podstawie wypowiedzi przyszłych użytkowników i będzie modyfikowana zgodnie z potrzebami lokalnej społeczności.

Jak zapewnia operator, przykładowa podróż z Gdyni na lotnisko w Gdańsku będzie kosztować około 28 złotych – to znacznie mniej w porównaniu do alternatywnych form komunikacji samochodowej. Na samym lotnisku będzie można wypożyczyć samochód i zakończyć wynajem.

Pod koniec czerwca Panek CarSharing zmienił też swój cennik usług, proponując tzw. „koszyk korzyści”. Dzięki subskrypcji klient zaoszczędzi od 30 groszy na kilometrze. Tańsze niż wcześniej będzie też podróżowanie w ramach wynajmów dobowych. Klient zapłaci w zależności od klasy samochodu kolejno 90, 120 lub 160 złotych za wynajem na 24 godziny oraz 50 groszy za każdy pokonany kilometr. Koszty obejmują całość przejazdu, łącznie z ceną paliwa i postoju we wszystkich miejskich strefach płatnego parkowania.

Co szczególnie ciekawe, autami carsharingowymi będzie można również podróżować po całym kraju, także w jedną stronę – pod warunkiem oddania samochodu w strefie Panek. Sukcesywnie do strefy dołączane będą kolejne miasta. Orientacyjny koszt podróży z Gdańska do Warszawy wyniesie 260 złotych.

Sam proces rejestracji w usłudze jest prosty: należy mieć prawo jazdy i kartę płatniczą. Wszystko odbywa się za pomocą aplikacji Panek dostępnej w sklepie Google Play oraz AppStore i trwa kilka minut. Maksymalny czas weryfikacji w usłudze to 60 minut.

Źródło: Gdynia.pl 

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Grupa Zdunek szykuje się do otwarcia salonu Peugeot’a w Gdańsku

Jeszcze w tym roku oferta drugiej co do wielkości grupy dealerskiej z Trójmiasta, powiększy się ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *