środa , 27 października 2021
_750x200_ dni otwarte
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
previous arrow
next arrow
_750x200_ dni otwarte
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
previous arrow
next arrow

Nowe gdańskie salony Grupy Plichta w Letnicy, Szadółkach i Oliwie

Grupa Plichta na chwilę wstrzymała się z inwestycjami wraz z nadejściem pandemii Covid-19 w 2020 roku. Gdy emocje opadły i przyzwyczailiśmy się do nowego funkcjonowania, budowalna machina znów ruszyła. W Gdańsku-Szadółkach otwarto nowy salon Das Welt Auto z samochodami używanymi, a w Letnicy dobiega końca budowa „miasteczka” – powstaną tam salony Audi, Cupra oraz Skoda. 

Używane w nowej lokalizacji 

Rynek samochodów używanych rośnie w ogromnym tempie. Popyt przewyższa podaż, przede wszystkim ze względu na ograniczoną dostępność i długi czas oczekiwania na nowe samochody. Nie dziwi więc, że trójmiejscy dealerzy mocniej niż dotychczas skupiają się na pozyskiwaniu i oferowaniu samochodów używanych.

Grupa Plichta zainwestowała w nowy obiekt „Das Welt Auto”, czyli oferujący sprawdzone samochody z drugiej ręki. Budynek umiejscowiony został przy dotychczasowym salonie Skody przy ulicy Lubowidzkiej.

Nowe obiekty przy stadionie

Inwestycja w Letnicy wciąż jeszcze utrzymywana jest w tajemnicy i Grupa w żaden sposób o niej oficjalnie nie informuje. Budynki salonów są już jednak niemal gotowe i obecnie trwa ich końcowe wykańczanie.

Bryły salonów zdradzają już wyraźnie ich przeznaczenie. W narożniku działki zlokalizowany będzie obiekt Audi Gdańsk Stadion – taką nazwę sugeruje utworzony profil na Facebook’u.

Kolejne dwa obiekty mają być przedstawicielstwami Skody oraz Cupry – nowej, sportowej marki wyłonionej z SEAT’a. Ten ostatni obiekt jest o tyle ciekawy, że będzie jednym z pierwszych tego typu w Europie.

Przewidywany termin otwarcia nowych salonów to październik 2021.

Nowy, miejski salon Audi City Gdańsk

To jednak nie koniec planów rozwojowych najbardziej prestiżowej marki w portfolio Grupy Plichta. Czwarte przedstawicielstwo zlokalizowane będzie w centrum biznesowej dzielnicy Gdańska – w Oliwie. W przeciwieństwie do wyżej opisanych, będzie to butikowy salon, tak zwany showroom, bez zaplecza serwisowego.

Audi City Gdańsk, wyeksponuje kilka modeli – dostępne będą tam też samochody do jazd testowych. Podobne obiekty powstały już w Warszawie oraz Płocku i wielu miastach europejskich.

Tak wygląda salon Audi City Warszawa
Fot. Audi

Ta inwestycja miała już kilka terminów otwarcia, zmieniło się także jej przeznaczenie, bowiem pierwotny plan zakładał obiekt typu Volkswagen Home. Z naszych informacji wynika jednak, że otwarcie nastąpi jeszcze latem tego roku.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Uwaga na strefy! Straż Miejska w Gdańsku przypomina kierowcom o zasadach ruchu w rejonie Głównego Miasta

W rejonie Głównego Miasta w Gdańsku funkcjonują jednocześnie cztery strefy, w których obowiązują szczególne zasady …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *