Strona główna / Wiadomości / Służby mundurowe / Nowe radiowozy dla gdańskich policjantów
Fot. KWP

Nowe radiowozy dla gdańskich policjantów

Fot. KWP

Gdańscy policjanci dostali dzisiaj siedem nowych radiowozów. Pięć pojazdów służbowych zostało pozyskane dzięki wparciu gdańskiego magistratu, kolejne dwa z budżetu Komendy Głównej Policji. Pojazdy te będą niewątpliwie znacznym wzmocnieniem technicznym w codziennej służbie funkcjonariuszy na rzecz bezpieczeństwa.

Dziś o godz. 10.15 na Komisariacie Policji II w Gdańsku odbyło się uroczyste przekazanie radiowozów. W wydarzeniu udział wzięli Z-ca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku insp. Robert Sudenis, Komendant Miejski Policji w Gdańsku insp. Wojciech Siwek, który podziękował obecnym na uroczystości przedstawicielom władz miasta oraz Kapelan Pomorskiej Policji ks. Prałat doktor  Bogusław Głodowski.

Gmina Miasta Gdańska i Komenda Główna Policji przekazały środki na zakup pięciu samochodów, w układzie finansowania 50/ 50. zł. Dodatkowo dwa pojazdy służbowe zakupiła komenda główna dzięki środkom pochodzącym z Programu Modernizacji Policji.

Fot. KWP

Wśród zakupionych nowych radiowozów jest sześć pojazdów marki Hyundai I30 oraz jeden pojazd nieoznakowany marki Hyundai Kona. Sześć samochodów to radiowozy oznakowane służące do typowej pracy patrolowej w codziennej służbie i wszystkie trafią na gdańskie komisariaty. Wspierając w ten sposób funkcjonariuszy, samorządowcy wyrazili wdzięczność za dobrą współpracę z lokalną policją.

Źródło: KWP (komunikat policyjny) 

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

[Moto3m TV] SEAT Plichta żegna III generację Leon’a specjalną wyprzedażą modelu 2019

SEAT zaprezentował już światu najnowszą generację modelu, który stawi trzon oferty tego producenta – chodzi ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *