środa , 27 października 2021
_750x200_ dni otwarte
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
previous arrow
next arrow
_750x200_ dni otwarte
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
previous arrow
next arrow
Fot. KWP

Nowe radiowozy pomorskich policjantów

Fot. KWP
Fot. KWP

Policjantom gdyńskiej komendy przekazane zostały dwa nowe radiowozy, które będą służyć w trakcie codziennej służby dzielnicowym z komisariatów w Gdyni Śródmieściu i Redłowie. Kluczyki do nowych radiowozów przekazali dzielnicowym Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku insp. Robert Sudenis i Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek. Nowe pojazdy otrzymali również policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie. 

Uroczystość przekazania nowych radiowozów dla gdyńskich policjantów odbyła się wczoraj (14 grudnia br.) w Komendzie Miejskiej Policji w Gdyni. Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku insp. Robert Sudenis oraz Prezydent Miasta Gdyni Wojciech Szczurek, w obecności kadry kierowniczej i funkcjonariuszy gdyńskiej komendy, wręczyli dzielnicowym kluczyki do nowych Hyundai i20, które będą używane w komisariatach w Śródmieściu i Redłowie. Pojazdy zostały zakupione dzięki współpracy Policji i gdyńskiego samorządu.

Fot. KWP
Fot. KWP

Miejskie samochody z charakterystycznym oznakowaniem policyjnym będą służyły na co dzień dzielnicowym, podczas obchodów i patroli. Wyposażone w specjalistyczny sprzęt będą też pomocne podczas zabezpieczania uroczystości, miejsc zdarzeń drogowych i kryminalnych, z pewnością sprawdzą się też w trakcie podejmowanych policyjnych interwencji.

37447a

Dzisiaj natomiast, podobna uroczystość odbyła się przed Urzędem Miasta w Kościerzynie, gdzie nastąpiło przekazanie nowego oznakowanego radiowozu – Opla Astra. Samochód został współfinansowany przez Samorząd Miasta Kościerzyna oraz Komendę Główną Policji. Pojazd jest wyposażony w benzynowy silnik o pojemności 1,6 l i mocy blisko 200 KM. Astra będzie użytkowana przez policjantów ruchu drogowego.

Samochód pozwoli policjantom na szybszą reakcję na zdarzenia drogowe i z pewnością przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa na drogach powiatu kościerskiego. Zakup samochodu współfinansowany był przez Komendę Główną Policji oraz Urząd Miasta Kościerzyna.

Źródło informacji: KWP

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Travel in Style – magia Rolls-Royce’a!

W 1906 roku narodził się symbol luksusu motoryzacyjnego, który do dzisiaj utrzymuje się na szczycie. …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *