Strona główna / Wiadomości / Salony i serwisy / Aktualności / Nowe Renault ZOE – bardziej eko!

Nowe Renault ZOE – bardziej eko!

Nowa odsłona lidera sprzedaży samochodów elektrycznych w Europie trafiła do salonu Renault Zdunek w Gdańsku. Nowe ZOE ma mocniejszy silnik, większy zasięg, zmieniony wygląd i ekologiczne rozwiązania w swojej konstrukcji. Trzecia generacja elektrycznego modelu Renault jest kamieniem milowym w strategii Grupy, która zakłada rozwój samochodów elektrycznych na szeroką skalę.

Z zewnątrz Nowe ZOE zyskało światła wykorzystujące w pełni technologię LED. Wnętrze zmodernizowano tak, aby oferowało jak najwyższy komfort. Nowa jest deska rozdzielcza, zegary, a także panel pomiędzy fotelami.

Pod względem technicznym Nowe ZOE jest bardziej ekonomiczne dzięki akumulatorowi o pojemności 52 kWh, który zapewnia zasięg do 390 kilometrów zgodnie z procedurą WLTP. Oferuje również więcej opcji ładowania dzięki możliwości korzystania z szybkich terminali prądu stałego (DC). Mocniejsza jednostka napędowa rozwija teraz 100 KW, co jest odpowiednikiem 135 KM).

Ponadto, ZOE w pełni wykorzystuje technologiczne innowacje i zapewnia np. dostęp online do usług Renault EASY CONNECT oraz posiada nowy tryb do jazdy po mieście.

Producent postawił nie tylko na „pro-ekologiczny”, nieemisyjny napęd, ale także na materiały pochodzące z recyklingu.

Tapicerka wykonana w 100% z materiałów pochodzących z recyklingu

Nowe ZOE w wersji ZEN jest pierwszym modelem z tapicerką wykonaną w 100% z materiałów pochodzących z odzysku. Jako surowca do tkaniny pokrywającej siedzenia, ozdobny pas deski rozdzielczej i podstawę środkowej konsoli użyto w szczególności ścinków z produkcji pasów bezpieczeństwa. Technologia pozyskiwania surowca i produkcji w tzw. „krótkiej pętli” pozwala wykorzystać odpady tekstylne powstające przy produkcji samochodów, czyli w bezpośredniej bliskości głównego procesu produkcyjnego. To pierwsze takie rozwiązanie w branży motoryzacyjnej. W skład tkaniny wchodzą również włókna otrzymywane w procesie recyklingu butelek plastikowych PET.

22,5 kg tworzyw sztucznych z recyklingu

Dowodem zaangażowania Renault we wdrażanie założeń gospodarki o obiegu zamkniętym jest również to, że Nowe ZOE zawiera aż 22,5 kilograma tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu. Większość tych elementów jest wykorzystywanych jako obudowy i inne niewidoczne elementy ochronne samochodu. Elementy widoczne zawierające tworzywa pochodzące z recyklingu ograniczają się zazwyczaj do dywaników podłogowych. W Nowym ZOE po raz pierwszy wchodzą one w skład pokrowców siedzeń (tkanina w wersji ZEN) oraz ozdobnych listew na desce rozdzielczej wykonanych z recyklingowanego polipropylenu.

Wspomaganie działania sieci energetycznej

Samochody elektryczne Renault, jak nowe ZOE, uczestniczą także w procesie transformacji energetycznej poprzez wspomaganie działania sieci energetycznej. Obecnie Grupa Renault analizuje wszelkie możliwości wykorzystania trakcyjnych akumulatorów litowo-jonowych na potrzeby niewytwarzającej śladu węglowego energetyki bazującej na odnawialnych źródłach energii, a jednocześnie rozwija nowe użyteczne usługi dla kierowców. Temu właśnie służy rozwijanie takich technologii jak inteligentne ładowanie i systemy ładowania dwukierunkowego (tzw. vehicle to grid). Po zakończeniu „pierwszego życia” akumulatory trakcyjne ZOE, które nie spełniają już kryteriów wykorzystania w motoryzacji, znajdują nowe zastosowanie jako stacjonarne magazyny energii. Oprócz działania na rzecz rozwoju „zielonej” energii drugie życie pozwala wykorzystać do maksimum potencjał każdego akumulatora i tym samym opóźnić moment przekazania go do utylizacji.

Nowe Renault ZOE dostępne jest w trzech wersjach wyposażeniowych: LIFE od 135 900 zł, ZEN od 140 900 zł oraz najbogatszej INTENS od 147 900 zł.

Ponadto, Renault wprowadza na rynek polski wersję nowego ZOE: ZEN R135 w cenie 124 900 zł, co pozwoli klientom nieprowadzącym działalności gospodarczej na skorzystanie z 30% wsparcia zakupu ze środków Funduszu Niskoemisyjnego Transportu, do kwoty 37 500 zł. Wówczas, cena zakupu elektrycznego Renault, wyniesie niespełna 90 000 zł.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

[Wideo] Groteskowa kradzież paliwa ze stacji paliw w Bąkowie

Policjanci z Pruszcza Gdańskiego szukają sprawców kradzieży paliwa. Doszło do niej 17 lutego na stacji ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *