poniedziałek , 4 grudnia 2023
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
Volvobanergrudzie2022750x200
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
previous arrow
next arrow
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
Volvobanergrudzie2022750x200
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
previous arrow
next arrow
Volvobanergrudzie2022750x200
moto3m_KIA_750x200
previous arrow
next arrow

Nowości i premiery motoryzacyjne podczas Verva Street Racing

Verva Street Racing Gdynia 2019 -13Tegoroczną edycję Verva Street Racing 2019 w Gdyni uświetniły nie tylko gwiazdy motorsportu, ale także lokalni dealrzy samochodowi, którzy zaserwowali odwiedzającym sporą dawkę rynkowych nowości. W kilku przypadkach mieliśmy do czynienia z premierowym pokazem w skali kraju, a nawet Europy. 

Jedną z najbardziej zaangażowanych lokalnych firm w “Vervę” w Gdyni była firma BMG Goworowski. Przedstawiciel marek Mazda i Mercedes-Benz pokazał dwie nowości.

Punktualnie o 12:30 na stoisku Mazdy, po raz pierwszy w Polsce, zaprezentowano szerokiej publiczności nowy model CX30. Bazuje on na Nowej Maździe 3 i dzieli z nią płytę podłogową, silniki z rodziny Skyactiv oraz rozwiązania podnoszące komfort i systemy bezpieczeństw iActivsense. Nowy SUV dostępny jest z napędem na przednią oś i wszystkie koła iActiv AWD. Cennik nowego modelu rozpoczyna się od kwoty 101 900 zł. Po premierze w Gdyni ,Mazda CX-30 trafi do polskich salonów, a pierwsze zamówione egzemplarze – do klientów.

Druga nowością od BMG Goworowski, tym razem na stoisku Mercedesa, był elektryczny model EQC, który w Trójmieście zadebiutował dzień wcześniej – w piątek, podczas zamkniętego pokazu w Sopocie. Ponadto, Mercedes pokazał sportowe modele z znaczkiem AMG: A35, GT R oraz GT 4-door. Z kolei na potrzeby organizatorów trójmiejski dealer marki udostępnił model G63, który wykorzystywany był jako SaftyCar.

Zobacz więcej: Premierowy pokaz Mercedes-Benz EQC w Sopocie 

Także elektryczną nowość pokazała firma British Automotive Gdańsk, która do Gdyni przywiozła Jaguara I-Pace. Ten model był już pokazywany w Trójmieście, ale oficjalnie nie jest jeszcze u nas oferowany. Wraz z powstaniem nowego salonu marki Jaguar Land Rover i dostosowaniem jego serwisu do obsługi samochodów elektrycznych trafi on do stałej ekspozycji – na razie odwiedza Trójmiasto sporadycznie przy wyjątkowych okazjach.

W drugą stronę poszła z kolei Toyota, która w sektorze “elektryków” pokazała zasilany wodorem model Mirai. To bardzo rzadko spotykany w Polsce samochód, ze względu na brak odpowiedniej infrastruktury do jego tankowania.

Verva Street Racing Gdynia 2019-06462

Z dealerskich nowości warto też odnotować obecność nowych przedstawicieli marek Volvo i Ford w Trójmieście – firmy Plichta. To zapowiedź, że już wkrótce otwarte zostaną salony tych marek. W przypadku Volvo będzie to lokalizacja w Gdyni, przy ulicy Morskiej, a salon Forda powstaje w kompleksie Plichta Dealer Park w Szadółkach.

Verva Street Racing Gdynia 2019 -10

Także po raz pierwsze w Trójmieście – oficjalnie pojawił się przedstawiciel marki McLaren. Ten ekskluzywny producent supersportowych samochodów z Wielkiej Brytanii to nie tylko nowość, ale także wielkie emocje. Samochody te cechuje duża moc, świetne osiągi… i zaporowe ceny.

Jednym z głównych sponsorów Verva Street Racing była marka KIA. Samochodów ten marki było bardzo wiele w niemal każdej lokalizacji imprezy. Szczególną uwagę przyciągnąć powinien model XCeed, bowiem w miniony weekend, w Gdyni odbyła się jego europejska premiera! Po raz pierwszy publicznie i to w takiej skali na naszym kontynencie można było zobaczyć z bliska crossover’a z Korei.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Droga ekspresowa S6 – stan realizacji

S6, to ekspresowe połączenie Szczecina z Trójmiastem i łatwiejszy dojazd do nadmorskich miejscowości. Przyjrzyjmy się …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *