poniedziałek , 25 października 2021
_750x200_ dni otwarte
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
previous arrow
next arrow
_750x200_ dni otwarte
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
previous arrow
next arrow
Fot. Toyota Carter

Nowy Auris w salonie Toyota Carter w Gdańsku

Popularna, kompaktowa Toyota Auris przeszła niedawno lifting, który ma pomóc jej nadążyć za konkurencją i przedłużyć atrakcyjność jego na rynku. Podaż na ten model jest tak duża, że odświeżone Aurisy pojawiają się w salonie Toyota Carter w Gdańsku niemal codziennie. 

Główne zmiany w tym modelu to zaprojektowany od nowa pas przedni oraz reflektory z przodu i z tyłu, wyposażone w technologię LED. Wewnątrz skupiono się przede wszystkim na poprawie jakości wykonania. Pojawił się wyświetlacz komputera pokładowego o przekątnej 4,2 cala, a w panelu centralnym nowy, dotykowy ekran obsługujący system multimedialny Toyota Touch 2. Poprawiono również układ jezdny oraz wyciszenie kabiny. W wyposażeniu pojawiły się nowe elementy z dziedziny komfortu i bezpieczeństwa.

Fot. Toyota
Fot. Toyota

W gamie silnikowej nowy jest motor 1,2 turbo z bezpośrednim wtryskiem paliwa. Wyposażony jest w zmodernizowany system zmiennych faz rozrządu Dual Variable Valve Timing-intelligent Wide (VVT-iW). Generuje moc 116 KM oraz osiąga moment obrotowy 185 Nm. Współpracować może z 6-stopniową przekładnią manualną albo bezstopniową Multidrive S. Bazową jednostką napędową jest znany silnik 1,33 Dual VVT-i o mocy 99 KM. Najmocniejszym w gamie benzyniakiem pozostaje 1,6 Valvematic o mocy 132 KM. Ponadto dostępny jest silnik 1,8 VVT-i, który łączony jest z układem hybrydowym generującym łączną moc 136 KM.

Odświeżeniu uległ także silnik 1,4 D-4D (90 KM), który dostosowany został do normy Euro 6. Otrzymał on nową turbosprężarkę o zmiennej geometrii, uzyskującą wyższe ciśnienie doładowania przy niskich obrotach, wtrysk o zwiększonym ciśnieniu oraz nowe tłoki. Zmodyfikowano w nim również kształt komory spalania. Ponadto, nowością wśród diesli jest silnik 1,6 l D-4D o mocy 112 KM i momencie obrotowym 270 Nm.

AURIS_INT_03_DPL_2012__mid
Fot. Toyota

Zależało nam na tym, aby każdy mógł znaleźć w naszym salonie samochód, który będzie mu jak najbardziej pasował – mówi Maja Lesińska z Toyota Carter Gdańsk – Dziś zarejestrowaliśmy pierwszy pojazd demonstracyjny i tym samym zapraszamy na jazdy próbne.

Fot. Toyota Carter
Fot. Toyota Carter

Nowy Auris pojawił się w salonie firmy Carter w poniedziałek 29 czerwca. Handlowcy tego dealera przyjęli już dziesięć zamówień na ten samochód. 18 i 19 lipca planowane są Dni Otwarte nowego modelu, na które Toyota przygotowała korzystną ofertę. Przypomnijmy – samochód już dziś jest tańszy od poprzednika. Jego cena wynosi 59 900 złotych.

 

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

GDDKiA gotowa do zimowego utrzymania dróg w sezonie 2021/2022

Kilka tysięcy osób będzie pracować w trakcie sezonu zimowego przy zwalczaniu śliskości i odśnieżaniu dróg …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *