poniedziałek , 8 marca 2021
Slider
Fot. Grupa JD Kulej

Nowy dealer Citroen’a na Pomorzu! Grupa JD Kulej z kolejną marką w swojej ofercie

Grupa JD Kulej rośnie w siłę – na podstawie podpisanej dzisiaj umowy, do oferty dealera trafi kolejna, czwarta już marka – będzie to Citroen. Nowy salon powstanie w Rumi, a jego otwarcie planowane jest już na przełom maja/czerwca 2018 roku. 

Poszukiwania nowego przedstawiciela marki Citroen w Trójmieście trwały już od dłuższego czasu. Importer – co naturalne – swoje kroki skierował w kierunku dotychczasowych przedstawicieli siostrzanej marki Peugeot. Ostateczny wybór padł na dynamicznie rozwijającą się Grupę JD Kulej.

W tym miejscu warto przypomnieć, że Citroen należy do koncernu PSA, który jest również właścicielem marek Peugeot oraz Opel.

Wcześniej, w Trójmieście markę Citroen reprezentowała m.in. firma Postek, która swoja siedzibę miała w Gdańsku. Dealer jednak w dość niejasny sposób zniknął z pomorskiego rynku, zwalniając miejsce dla „nowego gracza”.

Zobacz również: Brak Citroen’a w Gdańsku. Postek traci przedstawicielstwo

Nowy salon Citroen to jeszcze silniejsze związanie z grupą PSA, w której JD Kulej, jako dealer Peugeot, funkcjonuje od 1998 roku – informuje Joanna Tokarska, Koordynator ds. marketingu JD Kulej.

Otwarcie najnowszego salonu, który będzie wyposażony i dostosowany do standardów marki, planowane jest na przełomie maja i czerwca 2018 roku.

W nowym obiekcie dostępna będzie pełna gama samochodów osobowych i dostawczych. Ponadto dokonać będzie można również zamówień samochodów DS – czyli bardziej ekskluzywnej dywizji Citroen’a. Należy się jednak spodziewać, iż w przyszłości w Trójmieście, uruchomiony zostanie odrębny salon DS – zgodnie ze strategią PSA wobec tej marki.

Dynamiczny rozwój Grupy JD Kulej trwa już od pewnego czasu. Z początkiem roku Grupa została przedstawicielem marek Ford i KIA w Olsztynie. A wcześniej, w 2015 roku, JD Kulej przejęło sopocki salon marki KIA. Ponadto dysponuje dwoma salonami Peugeot – w Gdyni oraz w Rumi.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Odświeżony Lexus LS z wizytą w Lexus Trójmiasto

LS to model, który zapoczątkował istnienie marki Lexus. Kryje się pod nim cała idea i …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *