Slider
Slider

Nowy Mercedes Klasy A oficjalnie zadebiutował w Trójmieście

Hej, Mercedes! Premierowy pokaz Nowej Klasy A w Mercedes-Benz Witman-171612 maja to data oficjalnego wprowadzenia na rynek nowego modelu Klasy A od Mercedesa. W salonach w całym kraju dealerzy zorganizowali jego premierowe pokazy. W Gdańsku, Mercedes-Benz Witman, klientów i sympatyków marki na rodzinny piknik, podczas którego udostępnił aż trzy egzemplarze nowego kompakta z gwiazdą. 

Klasa A w najnowszym wydaniu to przede wszystkim kult elektroniki i multimediów. Apetyt rośnie w miarę jedzenia – i tym razem doszło w Mercedesie do sytuacji niebywałej – system sztucznej inteligencji MBUX debiutuje właśnie w tym najmniejszym, a nie najbardziej luksusowym modelu.

MBUX, czyli Mercedes-Benz User Experience, dzięki zastosowaniu sztucznej inteligencji ma unikalną cechę – zdolność uczenia się. Jak przekonują inżynierowie Mercedesa, samochód wraz z eksploatacją bedzie się uczył przyzwyczajeń swojego kierowcy. Jeśli np. codziennie o godzinie 16:00 dzwoni po wyjściu z pracy do żony korzystając z zestawu głośnomówiącego, samochód sam przypomni mu o tej czynności, jeśli o danej godzinie użytkownik tego nie zrobi. Na ile sprawdzi się to w praktyce, nikt, poza twórcami tego rozwiązania, jeszcze nie wie.

Do atutów MBUX należy także panoramiczny kokpit z dotykowym ekranem, nawigacja korzystająca z rozszerzonej rzeczywistości oraz inteligentne sterowanie głosowe z funkcją rozpoznawania mowy, aktywowane komendą „Hej, Mercedes”.

Hej, Mercedes! Premierowy pokaz Nowej Klasy A w Mercedes-Benz Witman-1730

W stosunku do poprzednika, nowa Klasa A jest większa. Czuć to w przestronnej kabinie, a także w bagażniku, który zyskał 19 litrów. Zmieniła się także stylistyka – teraz Klasa A, wraz z nowym CLS’em, wyznacza standard, do którego równać będą kolejne, nowe modele z gamy Mercedes-Benz.

Na początku do oferty trafiły trzy wersje:
A200 z benzynowym 1.4 o mocy 163 KM pod maską i przekładnią dwusprzęgłową 7G-DCT dostępny od 123 200 zł,
A250 z benzyniakiem o pojemności 2 litrów i mocy 224 KM od 142 400 zł,
A180d z dieslem 1.5 o mocy 116 KM, dostępnym od 126 100 zł.

Dzisiejsza premiera w Mercedes-Benz Witman była okazją do obejrzenia i skorzystania z jazdy próbnej również pozostałymi modelami z gamy marki. Na odwiedzających tego dnia salon w Gdańsku przy Grunwaldzkiej czekała również ekspozycja samochodów z otwartym nadwoziem – w tym AMG GT, Klasa C oraz Klasa E.

Partnerami wydarzenia były firmy Samsung, perfumeria Douglas oraz food-track SurfBurger.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Wzór samochodu budżetowego – Dacia Logan nowej generacji debiutuje w Dacia Zdunek

Dacia Logan to samochodowy odpowiednik prostego przedmiotu w stylu młotka. Oferuje wszystkie podstawowe cechy samochodu, …

Jeden komentarz

  1. Jak ostatnio byłem w wypożyczalni Panek i patrzyłem na modele Mercedesa to wydawało mi się, że oni dość często maja nowe debiuty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *