piątek , 16 kwietnia 2021
Slider
previous arrow
next arrow
Slider

Nowy Scenic już w Trójmieście

Nowy Scenic w Renault Zdunek Gdańsk-1310803Renault Scenic to średniej wielkości van, który w palecie tego francuskiego producenta oferowany jest już od 20 lat! Jego najnowsza odsłona oficjalnie do klientów trafi w styczniu przyszłego roku, ale przedpremierowo można już oglądać egzemplarze tego samochodu w salonach dealera Zdunek w Gdańsku i Gdyni. 

Scenic pierwszej generacji powstał na bazie Megane i dzielił z nim wiele podzespołów będąc równocześnie bardzo do niego podobnym. Kolejne generacje coraz bardziej odróżniały się od swojego pierwowzoru.

Nowy Scenic w Renault Zdunek Gdańsk-1310772

Obecny model to IV generacja tego popularnego w wielu rejonach świata minivana. To między innymi temu modelowi można zawdzięczać tak dynamiczny rozwój tego segmentu rynku. Powstał na płycie podłogowej CMF-C i tradycyjnie dla tego modelu wyróżnia się bardzo funkcjonalnymi rozwiązaniami wewnątrz. To samochód typowo rodzinny, o ogromnym 572-litrowym bagażniku i dodatkowych 63 litrach objętości bagażowej w różnych schowkach. Umiejscowione są one w bocznych drzwiach, pod nogami pasażerów, tradycyjnie przed pasażerem z przodu oraz w potężnym, przesuwanym podłokietniku, między przednimi fotelami.

Jak to zwykle bywa we francuskich samochodach, nie zabrakło nietypowych rozwiązań. W tym przypadku nie szokuje już dostępny w bogatszych odmianach tablet na konsoli środkowej, lecz wspomniany schowek przed pasażerem przedniego fotela otwierany przyciskiem… dotykowym.

Stylistyka samochodu zachowana jest w aktualnym trendzie Renault, czyli samochód z każdej strony prezentuje się bardzo atrakcyjnie. Ciekawostką są 20-calowe koła, które są standardem każdej wersji! Projektant samochodu – Jérémie Sommer, stwierdził, że koła o mniejszej średnicy  zakłóciłyby proporcje karoserii – stąd takie rozwiązanie typowe dla samochodów raczej sportowych.

Nowy Scenic w Renault Zdunek Gdańsk-1310771

W ofercie równolegle oferowany jest też model Grand Scenic o zwiększonym nadwoziu i możliwości przewiezienia 7 pasażerów.

Ceny Renault Scenic IV generacji rozpoczynają się od 75 000 zł za wersję z silnikiem 1.2 (115 KM) TCe. Ponadto dostępny jest ten silnik w mocniejszym wydaniu 130 KM orz diesle 1.5 dCI (110 KM) i 1.6 130 lub 160 KM.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

134 mandaty w 3,5 tygodnia. Czy kierowcy respektują nowe ograniczenia na gdańskich ulicach?

Od soboty 13 marca br. na al. Grunwaldzkiej i Al. Zwycięstwa obowiązuje ograniczenie prędkości do …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *