wtorek , 26 października 2021
_750x200_ dni otwarte
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
previous arrow
next arrow
_750x200_ dni otwarte
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
previous arrow
next arrow
Fot. Motor Centrum

Nowy sprzęt „Szkoły Jedzenia” dzięki akcji ,,Motor Centrum. Pomaganie przez naprawianie.”

Fot. Motor Centrum
Fot. Motor Centrum

W weekend Fundacja ŻYĆ Z POMPĄ zyskała nowy sprzęt do swojej Szkoły Jedzenia. Będzie on wykorzystywany do nauki jedzenia poprzez zabawę. Zakup potrzebnego sprzętu był możliwy dzięki współpracy z gdańskim multidealerem Motor Centrum i udziale Fundacji w programie ,,Motor Centrum. Pomaganie przez naprawianie.”

Prowadzone przez firmę z Miałkiego Szlaku działania w systematyczny sposób wspierają pomorskie organizacje pożytku publicznego. Co kwartał dealer przekazuje minimum 1% wartości usług serwisowych dla wybranego wcześniej spośród lokalnych fundacji partnera.

Fot. Motor Centrum
Fot. Motor Centrum

W III kwartale 2016 na beneficjenta programu ,,Motor Centrum. Pomaganie przez naprawianie” wybraliśmy Fundację ŻYĆ Z POMPĄ. Zajmują się bardzo niszowym zagadnieniem, jakim jest rehabilitacja dzieci przewlekle chorych, które wymagają żywienia za pomocą pomp pokarmowych. Wspólnie postawiliśmy na wsparcie projektu Szkoły Jedzenia. Prowadzone są w niej zajęcia wspomagające, usprawniające i rehabilitacyjne dla dzieci. Celem tych zajęć jest poprawa umiejętności jedzenia i rozszerzenie wiedzy o prawidłowym żywieniu. Wierzymy, że dzięki temu projektowi maluchy uczęszczające do szkoły szybko wrócą do zdrowia – Małgorzata Matuszewska-Malawska, Menadżer sprzedaży, marketingu i obsługi posprzedażnej Mitsubishi i Suzuki.

Nauka jedzenia musi odbywać się w przyjaznych warunkach, a samo jedzenie ma być przyjemnością, dlatego do treningu wykorzystujemy sprzęt typu masażery, masy plastyczne, szpatułki, ale również gry o tematyce żywieniowej i zabawki czy książki, które pomogą dzieciom przełamać bariery w trudnościach z jedzeniem. Oprócz tego otrzymaliśmy również wyposażenie, dzięki któremu rodzice przybywający na zajęcia z dziećmi będą mogli w komfortowych warunkach z nimi przebywać. Ten komfort jest bardzo potrzebny ze względu na fakt, że rodzic, którego dziecko nie je, bardzo się tym stresuje i żyje w dużym napięciu. Dbamy u nas nie tylko o dziecko, ale i o jego rodzica, bo rodzic spokojny, to spokojne dziecko. Nasza Fundacja zajmuje się mało rozpowszechnionymi zagadnieniami i często napotykamy na olbrzymie wyzwania i trudności w naszym działaniu. W lipcu podczas pamiętnej dla Gdańska burzy nie ominęły nas podtopienia. Byliśmy wtedy w sytuacji podbramkowej. Siłę na dalsze działanie dała nam właśnie pomoc programu ,,Motor Centrum. Pomaganie przez naprawianieAndrzej Stawicki, Prezes Fundacji ŻYĆ Z POMPĄ.

Fot. Motor Centrum
Fot. Motor Centrum

Przedstawiciele Motor Centrum zaprezentowali także cele i partnera programu na ostatni kwartał tego roku. Jest nim Fundacja Pomorskie Hospicjum Dla Dzieci, dla którego dealer chce zakupić koncentrator tlenu EverFlo. Warto podkreślić, że program ,,Motor Centrum. Pomaganie przez naprawianie” jest to pierwsze tego typu działanie branży motoryzacyjnej na skalę całego kraju.

Źródło: Motor Centrum

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Travel in Style – magia Rolls-Royce’a!

W 1906 roku narodził się symbol luksusu motoryzacyjnego, który do dzisiaj utrzymuje się na szczycie. …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *