czwartek , 5 sierpnia 2021
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
porsche_700x200-baner-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
previous arrow
next arrow
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
porsche_700x200-baner-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Volv Car Plichta Gdynia - baner 2 czerwiec
previous arrow
next arrow
Fot. vector_master - stock.adobe.com

Nowy Tiguan FL – co się zmieniło w najpopularniejszym SUV-ie Volkswagena?

Tiguan od lat bije rekordy popularności zarówno w segmencie SUV-ów, jak i wśród najpopularniejszych samochodów Volkswagena. Duży, funkcjonalny, wszechstronny, a jednocześnie relatywnie kompaktowy SUV VW został zaprezentowany w 2007 roku. Od tamtego czasu auto przechodziło większe lub mniejsze zmiany, liftingi oraz modernizacje. I jak widać, całkiem słuszne, bowiem do tego czasu na całym globie sprzedano już grubo ponad 6 mln egzemplarzy pierwszej oraz drugiej generacji Tiguana. Co uległo zmianie w najnowszej odsłonie Tiguana?

Tiguan FL

Wraz z ostatnim liftingiem Tiguan FL doczekał się hybrydowej jednostki napędowej, a także mocnego silnika benzynowego w wersji R, który generuje aż 320 KM i wyposażony jest w napęd na 4 koła. Wśród najważniejszych zmian należy również wspomnieć o systemie Travel Assist. System ten odpowiada za automatyczne kierowanie, hamowanie oraz przyspieszanie, gdy auto porusza się z prędkością do 30 km/h.

Można zatem napisać, że nowy Tiguan FL przeszedł kompleksowe odświeżenie pod kątem digitalizacji i elektryfikacji. Producent wyposażył go w masę nowoczesnych technologii, zapewnił dostępność mocnej jednostki napędowej oraz umożliwił kierowcom wybór oszczędnej i ekonomicznej jednostki hybrydowej. Każdy powinien być ukontentowany.

Tiguan FL plug-in

Tiguan w wersji plug-in to auto, którego zdecydowanie brakowało w portfolio Volkswagena. Nowy Tiguan FL wyposażony będzie w silnik o mocy 245 KM. Hybryda będzie mogła pochwalić się masą nowoczesnych rozwiązań – m.in. systemem E-MODE, ulepszonym systemem jazdy elektrycznej czy skutecznym odzyskiwaniem energii podczas hamowania. Według WLTP na jednym cyklu ładowania akumulator pozwoli na przejechanie ok. 50 km. Dzięki temu kierowcy, którzy na co dzień poruszają się po mieście w obrębie wspomnianych 50 km, będą mogli jeździć zeroemisyjnie, wyłącznie na silniku elektrycznym.

Na prądzie rozpędzimy się Tiguanem FL do prędkości 130 km/h. Powyżej tej prędkości zostanie załączony silnik spalinowy.

Tiguan FL w wersji R

Świetną wiadomością jest również wprowadzenie do gamy nowych Tiguanów aut z potężnym, 2-litrowym silnikiem GTI, który generuje aż 320 KM. Specjalnie do tej konstrukcji Volkswagen opracował nowy napęd na 4 koła. Jest to tzw. napęd z selektywnym sterowaniem momentem obrotowym oraz opcją rozdziału momentu nawet do 100% na tylne koła. Poza tym nowy Tiguan R wyposażony jest w adaptacyjne zawieszenie. Jak przystało na sportową wersję, jest również o 10% niżej zawieszony i wyposażony w 21-calowe felgi. Kierowcy mogą dodatkowo wyposażyć auto w akcesoryjny układ wydechowy Akrapovic.

Chcesz dowiedzieć się więcej o nowym Tiguanie FL? Koniecznie odwiedź stronę internetową autoryzowanego dealera marki – salonu Volkswagen Krotoski Nadarzyn i jeszcze dziś skonfiguruj swojego Tiguana marzeń.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Energa udostępnia kierowcom innowacyjne ładowanie pojazdów na słupach oświetleniowych w Gdyni

Energa Oświetlenie, spółka zależna Energi z Grupy ORLEN, w ramach współpracy z Urzędem Miasta Gdyni zainstalowała kolejne dwie …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *