Slider

Obchody 100-lecia marki Citroen w Citroen JD Kulej w Rumi

Obchodzy 100-lecia marki Citroen w Citroen JD kulej-030582019 rok to głośne obchody 100-lecia marki Citroen na całym świecie. Również w Polsce, lokalni dealerzy świętują ten ważny dla branży jubileusz. W sobotę 15 czerwca święto Citroen’a odbyło się w salonie Citroen JD Kulej w Rumi, który od niemal równego roku jest przedstawicielem tej marki. 

Uroczystości rozpoczęły się rano, na Skwerze Kościuszki w Gdyni, skąd parada Citroenów – zarówno tych nowszych i starszych, udała się do Kosakowa, gdzie odbyła się publiczna prezentacja wszystkich modeli uczestniczących w wystawie. Przewodził jej gość specjalny wydarzenia Konsul Honorowy Francji, Alain Mompert.

Od godziny 13:00 wystawa przeniosła się do salonu Citroen’a w Rumi oraz do pobliskiego obiektu sprzedaży samochodów używanych Grupy JD Kulej.

Na uwagę zasługuje fakt, że w wystawie udział wzięły także inne francuskie marki. Pośród klasycznych Citroenów zaparkowały także bardzo rzadkie Renault: Safrane Baccara oraz Avantime, a także Peugeot 406 stylizowany na legendarną taksówkę z filmu „Taxi”.

Wśród pokazanych modeli Citroen’a były zarówno klasyczne AC4 z lat 20-tych, trochę nowsze modele BL oraz cała rodzina modeli GS, w tym wyjątkowo rzadki egzemplarz z silnikiem Wankla, AX, BX, kultowa kaczka 2CV, CX oraz nowsze pokolenie: XM, Xantia, Xsara oraz DS5 i C5.

Marka Citroen w Polsce jest wciąż dość niszowym, a największym zainteresowaniem cieszą się małe modele miejskie oraz dostawcze.

Miłośnicy marki z utęsknieniem wspominają czasy, kiedy Citroen oferował przede wszystkim duże, luksusowe i niezwykle awangardowe samochody, które pięknie o sobie przypomniały podczas minionych obchodów w Rumi.

Obchodzy 100-lecia marki Citroen w Citroen JD kulej-03054

Organizatorami akcji byli: Citroen JD Kulej, Automobilklub Morski, Północna.TV oraz grupa „Francuska Motoryzacja na Pomorzu”.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Dealerzy stawiają na nowe kanały komunikacji internetowej: vlogi i blogi dealerów z Pomorza

Blogi i Vlogi – coraz więcej dealerów szuka nowych kanałów dotarcia do swoich Klientów. Firmy …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *