wtorek , Listopad 12 2019
Strona główna / Wiadomości / Salony i serwisy / Aktualności / Obchody 100-lecia marki Citroen w Citroen JD Kulej w Rumi

Obchody 100-lecia marki Citroen w Citroen JD Kulej w Rumi

Obchodzy 100-lecia marki Citroen w Citroen JD kulej-030582019 rok to głośne obchody 100-lecia marki Citroen na całym świecie. Również w Polsce, lokalni dealerzy świętują ten ważny dla branży jubileusz. W sobotę 15 czerwca święto Citroen’a odbyło się w salonie Citroen JD Kulej w Rumi, który od niemal równego roku jest przedstawicielem tej marki. 

Uroczystości rozpoczęły się rano, na Skwerze Kościuszki w Gdyni, skąd parada Citroenów – zarówno tych nowszych i starszych, udała się do Kosakowa, gdzie odbyła się publiczna prezentacja wszystkich modeli uczestniczących w wystawie. Przewodził jej gość specjalny wydarzenia Konsul Honorowy Francji, Alain Mompert.

Od godziny 13:00 wystawa przeniosła się do salonu Citroen’a w Rumi oraz do pobliskiego obiektu sprzedaży samochodów używanych Grupy JD Kulej.

Na uwagę zasługuje fakt, że w wystawie udział wzięły także inne francuskie marki. Pośród klasycznych Citroenów zaparkowały także bardzo rzadkie Renault: Safrane Baccara oraz Avantime, a także Peugeot 406 stylizowany na legendarną taksówkę z filmu „Taxi”.

Wśród pokazanych modeli Citroen’a były zarówno klasyczne AC4 z lat 20-tych, trochę nowsze modele BL oraz cała rodzina modeli GS, w tym wyjątkowo rzadki egzemplarz z silnikiem Wankla, AX, BX, kultowa kaczka 2CV, CX oraz nowsze pokolenie: XM, Xantia, Xsara oraz DS5 i C5.

Marka Citroen w Polsce jest wciąż dość niszowym, a największym zainteresowaniem cieszą się małe modele miejskie oraz dostawcze.

Miłośnicy marki z utęsknieniem wspominają czasy, kiedy Citroen oferował przede wszystkim duże, luksusowe i niezwykle awangardowe samochody, które pięknie o sobie przypomniały podczas minionych obchodów w Rumi.

Obchodzy 100-lecia marki Citroen w Citroen JD kulej-03054

Organizatorami akcji byli: Citroen JD Kulej, Automobilklub Morski, Północna.TV oraz grupa „Francuska Motoryzacja na Pomorzu”.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

KIA XCeed – między kompaktem i SUV’em

SUV’y zyskały ogromną popularność na rynku, ale mimo swojej funkcjonalności czasami bywają za duże, zbyt ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *