poniedziałek , 1 czerwca 2020
Strona główna / Wiadomości / Trójmiejskie drogi / Obwodnica Trójmiasta jest coraz bezpieczniejsza

Obwodnica Trójmiasta jest coraz bezpieczniejsza

Trójmiejska obwodnica, najbardziej obciążona droga naszego województwa, jest coraz bezpieczniejsza. Od stycznia do czerwca bieżącego roku, na drodze ekspresowej S6 zanotowano łącznie 406 zdarzeń drogowych: 20 wypadków, w których zostało rannych 26 osób oraz 386 kolizji, w których poniesiono wyłącznie straty materialne. W porównaniu do analogicznego okresu roku 2017, liczba wypadków spadła o 28,6%, liczba rannych  o 29,7%.

Liczne apele, działania Policji oraz rozsądek kierowców powodują, że na trójmiejskiej obwodnicy jest coraz bezpieczniej. Od stycznia do czerwca bieżącego roku, na drodze ekspresowej S6 zanotowano łącznie 406 zdarzeń drogowych: 20 wypadków, w których zostało rannych 26 osób oraz 386 kolizji, w których poniesiono wyłącznie straty materialne.

W porównaniu do analogicznego okresu roku 2017, liczba wypadków spadła o 28,6%, liczba rannych  o 29,7%. Liczba wypadków ze skutkiem śmiertelnym spadła o 2.

Nieustannie główną przyczyną zdarzeń drogowych jest nadmierna prędkość. W wyniku niedostosowania prędkości do warunków ruchu doszło do 114 kolizji oraz 8 wypadków, w których aż 12 osób zostało rannych.

Wzrosła natomiast liczba kolizji. W analogicznym okresie roku 2017 było ich o 59 mniej.

Źródło: KWP

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Efekt weekendowych działań gdyńskiej drogówki i zapowiedź kolejnych

W miniony weekend funkcjonariusze gdyńskiej drogówki przeprowadzili działania kontrolno-profilaktyczne. Akcja była związana z utrzymaniem bezpieczeństwa ...

Jeden komentarz

  1. To bardzo dobre wieści. ja zazwyczaj jak jadę do trójmiasta to wypożyczam samochód w Panek więc czuję się bezpiecznie ale poprawa dróg jeszcze bardziej umili podróż

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *