BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Volvobanergrudzie2022750x200
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
previous arrow
next arrow
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Volvobanergrudzie2022750x200
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
previous arrow
next arrow
Volvobanergrudzie2022750x200
moto3m_KIA_750x200
previous arrow
next arrow

Od 1 stycznia Motor Centrum jedynym dealerem Opla w Trójmieście

Nowy rok przyniósł ważne zmiany na dealerskiej mapie marki Opel w Trójmieście. Do niedawna te bardzo popularne samochody w naszym kraju sprzedawane były w kilku salonach w Gdańsku i Gdyni. Wraz z nowym rokiem w Trójmieście pozostał już tylko jeden autoryzowany punkt sprzedaży nowych samochodów marki Opel. Jest nim firma Motor Centrum z Gdańska. 

Konkurencyjne firmy – Konocar i Serwis Haller pozostały autoryzowanymi serwisami, ale już bez możliwości sprzedaży nowych samochodów. Na pylonach w obu lokalizacjach pojawiło się logo “serwis”, a z zakładki” dealerzy” na oficjalnej stronie internetowej Opla, oba punkty zniknęły. W 2022 roku zamknięte zostało także przedstawicielstwo Serwis Haller w Gdyni oraz Elblągu.

Oznacza to, że jedynym punktem w całym Trójmieście, gdzie można zakupić nowe samochody tej marki, jest w tej chwili salon Motor Centrum, zlokalizowany w Gdańsku przy ulicy Miałki Szlak 4/8. Mieści się tam obszerny salon ekspozycyjny i sprzedażowy Opla, a także autoryzowany serwis.

Motor Centrum to autoryzowany dealer marek: Opel, Suzuki, Mitsubishi oraz motocykli Harley-Davidson, działający na rynku trójmiejskim już od 1997 roku. Teraz, gdy jesteśmy jedynym autoryzowanym dealerem na sprzedaż nowych samochodów marki Opel w Gdańsku, czujemy tym większą dumę i motywację do pracy. Wieloletnie doświadczenie i kompleksowość oferty sprawiły, że staliśmy się centrum motoryzacyjnym, które oferuje klientom pełen zakres usług – od zakupu samochodu przez finansowanie, aż po profesjonalną obsługę posprzedażną. Zapraszamy do naszego salonu przy ulicy Miałki Szlak 4/8 (obok ulicy Elbląskiej), by poznać gamę aut marki Opel. Posiadamy flotę aut demonstracyjnych oraz kilkanaście samochodów dostępnych od ręki – są to np. nowa Astra oraz ceniony przez klientów crossover Mokka – mówi Hubert Zmysłowski, Kierownik Sprzedaży w Opel Motor Centrum.

Opel należy obecnie do koncernu Stellantis, który nie cieszy się dobrą reputacją wśród swoich przedstawiali w Polsce, a tych jest wielu, bowiem koncern skupia takie brandy jak Abarth, Alfa Romeo, Chrysler, Citroen, Dodge, DS Automobiles, Fiat, Jeep, Lancia, Maserati, Peugeot, RAM i Vauxhall.

Rezygnacje z dalszej współpracy z motoryzacyjnym gigantem nie są w tej chwili odosobnionymi przypadkami. Dotyczy to nie tylko marki Opel, ale także pozostałych należących do koncernu. Zmiany te zauważalne były i są także w Trójmieście, wśród przedstawicieli m.in. Peugeot’a.

W kontekście Opla mówi się nieoficjalnie o pojawieniu się nowego dealera w Trójmieście, którym ma być Grupa Zdunek. Nowym przedstawicielem jest także firma HADM Gramatowski, która w II połowie 2022 roku otworzyła salon Opla w Elblągu.

Opel – historia

Niemiecka firma Opel Automobile GmbH z siedzibą w Rüsselsheim am Main jest jedną z najstarszych w branży, jednak nie od razu zajmowała się produkcją samochodów. Początkowo, założone w styczniu 1862 roku przez Adama Opla przedsiębiorstwo, zajmowało się produkcją maszyn do szycia. Później wdrożono projekt roweru, a w 1895 roku po śmierci założyciela, spadkobiercy – żona Adama Opla wraz z pięcioma synami, zwrócili swoją uwagę na rozwijający się wówczas przemysł samochodowy. W 1899 roku powstał pierwszy samochód pod marką Opel.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Droga ekspresowa S6 – stan realizacji

S6, to ekspresowe połączenie Szczecina z Trójmiastem i łatwiejszy dojazd do nadmorskich miejscowości. Przyjrzyjmy się …

Jeden komentarz

  1. Teraz Opel to szrot od nowości

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *