Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
porsche_700x200-baner-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
previous arrow
next arrow
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
porsche_700x200-baner-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Volv Car Plichta Gdynia - baner 2 czerwiec
previous arrow
next arrow
Węzeł Gdynia Wielki Kack i budowa Trasy Kaszubskiej Fot. GDDKiA

[Aktualizacja] Od 7 do 10 maja poważne utrudnienia na Obwodnicy Trójmiasta na węźle Gdynia Wielki Kack

W związku z budową drogi ekspresowej S6 tzw. Trasy Kaszubskiej i rozbudową węzła Gdynia Wielki Kack nastąpią w tym miejscu zwężenia obu jezdni Obwodnicy Trójmiasta do jednego pasa w każdym kierunku w dniach od 07.05.2021 r. godz. 6:00 (piątek) do 10.05.2021 r. godz. 21:00 (poniedziałek) – głosi komunikat GDDKiA. 

Zwężenie drogi jest niezbędne, by wykonać prace związane ze wzmocnieniem istniejącej drogi oraz wykonaniem prac bitumicznych na styku nowych i istniejących nawierzchni. Przypominamy, że jezdnie Obwodnicy Trójmiasta w obrębie w. Gdynia Wielki Kack zostaną rozbudowane do trzech pasów ruchu.

Kolejne, podobne zwężenie Obwodnicy Trójmiasta jest planowane w dniach 25-28.06.2021 r. Możliwe jednak, że harmonogram może ulec zmianie w przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Rozbudowywany w związku z drogą ekspresową S6 węzeł Gdynia Wielki Kack będzie stanowił połączenie budowanej drogi ekspresowej S6 tzw. Trasy Kaszubskiej z istniejącą Obwodnicą Trójmiasta, a wraz z mniejszym węzłem Gdynia Nowowiczlińska będzie tworzył tzw. węzeł zespolony.

Prace budowlane przy drodze ekspresowej S6 tzw. Trasie Kaszubskiej są prowadzone na trzech odcinkach między Bożympolem Wielkim a Gdynią. Roboty koncentrują się na realizacji obiektów mostowych, pracach ziemnych oraz wykonywaniu nawierzchni bitumicznych.

Źródło: GDDKiA

AKTUALIZACJA 06/05/2021:

Poważne utrudnienia potrwają od piątku, 14 maja do wtorku, 18 maja. 

GDDKiA ze zmianami w ruchu czekało aż do końca długiego weekendu majowego. Pierwotnie prace miały się rozpocząć w piątek, 7 maja, jednak ze względu na zapowiadane niekorzystne warunki pogodowe rozpoczęcie prac zostało przełożone o tydzień. Roboty zaczną się zatem w piątek, 14 maja od godziny 6.00. Prace związane są ze wzmocnieniem istniejącej drogi oraz wykonaniem prac bitumicznych na styku nowych i istniejących nawierzchni. Będzie się to wiązało ze zwężeniem obu jezdni Obwodnicy Trójmiasta do jednego pasa w każdym kierunku na kilometrowym odcinku trasy – pomiędzy węzłem Gdynia Wielki Kack a węzłem Gdynia Chwarzno. Prace w tym miejscu potrwają do poniedziałku, 17 maja do godziny 6.00. Następnie do 18 maja do godziny 6.00 ruch będzie prowadzony dwoma pasami w kierunku Gdańska i jednym pasem w kierunku ul. Morskiej. Roboty przygotowawcze w tym miejscu rozpoczną się 13 maja o godzinie 21:00 i będą się wiązać ze zwężeniem obu jezdni do jednego pasa ruchu. Przywrócenie normalnego ruchu planowane jest na 18 maja na godzinę 6.00.

W związku z utrudnieniami na Obwodnicy Trójmiasta należy liczyć się ze wzrostem natężenia ruchu na trasie pomiędzy Gdynią a Gdańskiem na ciągu ulic Morska – Śląska – al. Zwycięstwa / Droga Gdyńska. Na ulicach Chwarznieńskiej i Chwaszczyńskiej w rejonie węzłów z Obwodnicą Trójmiasta mogą tworzyć się korki.

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

W Gdańsku przy ulicy Uczniowskiej 36 powstaje nowy salonu marki Volvo

Dealer Volvo Drywa oficjalnie potwierdził budowę swojego nowego salonu. Obiekt powstaje w Gdańsku, przy ulicy …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *