Volvobanergrudzie2022750x200
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
previous arrow
next arrow
Volvobanergrudzie2022750x200
MB_EQ_Range_Gazeta_750x200_W
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
344851 PC Sopot_uzywane_750x300
previous arrow
next arrow
Volvobanergrudzie2022750x200
moto3m_KIA_750x200
previous arrow
next arrow
Fot. Dominik Paszliński / www.gdansk.pl

Od jutra omijaj skrzyżowanie ulic 3 Maja i Nowe Ogrody. Wracają roboty drogowe.

W poniedziałek, 9 stycznia, w godzinach porannych wznowione zostaną prace na skrzyżowaniu ul. 3 Maja i Nowe Ogrody. W związku z tym wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu. Wśród nich m.in. zamknięcie skrajnych pasów ruchu po obu stronach ul. Nowe Ogrody, zwężenie jezdni w ul. 3 Maja, zamknięte zostanie przejście dla pieszych w ul. Nowe Ogrody na wysokości urzędu.

Remont trwa od października

Skrzyżowanie ulic 3 Maja i Długie Ogrody jest jednym z najważniejszych w Gdańsku. Jego remont rozpoczął się 17 października 2022 roku. Prace polegają na rozbudowie istniejącego systemu odwodnienia w celu poprawy odbioru wód opadowych, które zbierają się w tym miejscu w trakcie nawalnych opadów deszczu. Ważnym elementem realizacji jest budowa kolektora deszczowego wzdłuż torów tramwajowych.

Inwestycja została podzielona na siedem etapów.

Na okres świąteczno-noworoczny roboty zostały wstrzymane, przywrócono przystanek tramwajowy Urząd Miejski 01 oraz ruch drogowy w ul. 3 Maja.

Zmiany w ruchu drogowym od poniedziałku, 9 stycznia

– Od poniedziałku, 9 stycznia, zostaną wznowione kolejne roboty związane z odwodnieniem skrzyżowania na ul. Nowe Ogrody i 3 Maja – informuje Aneta Niezgoda z Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska.

Planowane jest:

  • zamknięcie skrajnych pasów ruchu po obu stronach ul. Nowe Ogrody od strony Urzędu Miejskiego w kierunku ul. Kartuskiej oraz Huciska
  • jezdnia w ul. 3 Maja na wysokości aresztu zostanie zwężona do dwóch pasów.
  • kierowcy jadący ul. Nowe Ogrody od strony Urzędu Miejskiego będą mogli poruszać się jedynie na wprost
  • ponownie zamknięte zostanie przejście dla pieszych w ul. Nowe Ogrody na wysokości urzędu. Piesi będą mogli korzystać z przejścia po drugiej stronie ulicy na wysokości aresztu.
Graf. Gdansk.pl

Taka organizacja ruchu planowana jest do końca lutego. Postęp robót, a tym samym terminy obowiązywania tymczasowej organizacji ruchu, uzależnione są od warunków atmosferycznych.

Wykonawcą robót jest Konsorcjum firm Poleko Budownictwo Sp. z o.o. oraz WPRD Gravel Sp. z o.o. Koszt realizacji wynosi 6,8 mln zł.

Zadanie uzyskało dofinansowanie ze środków POIiŚ 2014-2020 w ramach przedsięwzięcia pn. „Systemy gospodarowania wodami opadowymi na terenach miejskich – miasto Gdańsk – etap III”. 

Źródło: Gdańsk.pl 

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Ostatni etap prac na moście wantowym w Gdańsku. W sobotę zawężenie jezdni

Dobiegają końca prace konserwacyjne na moście wantowym im. Jana Pawła II w ciągu ul. Sucharskiego. …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *