poniedziałek , 20 września 2021
ds-4-moto3m-750x200
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
previous arrow
next arrow
ds-4-moto3m-750x200
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Fot. GDDKiA

Oddanie do użytku nowego mostu na Nogacie w Malborku

W dniu 3 października 2016 r. około godziny 16:00 otwarty został dla ruchu nowy most przez Nogat w Malborku. Nowy, pięcioprzęsłowy most o belkowym ustroju nośnym wykonanym z betonu sprężonego ma długość całkowitą 178,8 m. Na obiekcie znajdują się dwa pasy ruchu wraz z pasem do prawoskrętu oraz ciąg pieszo-rowerowy.

Oddanie do ruchu mostu to zakończenie pierwszego etapu prac związanych z budową nowego układu drogowego o łącznej długości przeszło 1,8 km. Oprócz nowego mostu składa się na niego budowa dwóch nowych dwupasmowych jezdni wraz ze skrzyżowaniami. Zakończenie budowy w części wschodniej nowej przeprawy (od strony Tczewa) zgodnie z umową nastąpi w grudniu br. Ze względu na odkrycia archeologiczne dawnej średniowiecznej zabudowy pod obecną Aleją Rodła i Placem Słowiańskim przedłużą się natomiast prace w samym Malborku. Ta część inwestycji powinna zakończyć się najpóźniej w czerwcu 2017 r. Docelowo dzięki nowej przeprawie nie powinno być już korków przy wjeździe do miasta od strony Tczewa.

Równocześnie z wpuszczeniem ruchu samochodowego nastąpi zamknięcie dla ruchu starego mostu z dojazdami w celu przeprowadzenia remontu (wzmocnienia) istniejących nasypów dojazdowych. Obecne nasypy, zbudowane pod koniec lat 40. XX wieku okazały się być wykonane z gruzów zwiezionych z terenu miasta). Przy okazji zamknięcia wykonany zostanie również drobny remont istniejącego mostu. W jego ramach przewiduje się wymianę nawierzchni jezdni oraz wymianę dylatacji.

Koszt całości inwestycji wyniesie około 70 mln zł. Inwestorem jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Gdańsku, projektantem – Mosty Katowice, Inżynierem – ZBM, a wykonawcą – Strabag.

Źródło: GDDKiA

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Poczuj francuski styl – Dni Otwarte w salonie Peugeot Zdunek

Wystrój, ubiór i przysmaki – w salonie Peugeot Zdunek w Gdańsku zapanował francuski styl. Dealer …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *