wtorek , 19 października 2021
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
previous arrow
next arrow
Baner-MB-Witman-750x200-stycze-2021
BnaerToyotaWalder-nowaToyotaHighlander750x200luty2021
Baner_Porsche_Centrum_Sopot_wrzesień2021_Taycan
previous arrow
next arrow
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
Volv Car Plichta Gdynia - baner czerwiec
previous arrow
next arrow

Odświeżona Honda CR-V z nowym silnikiem w Auto-Gdańsk

Honda dostała ostatnio lekkiej zadyszki i na rynku pełnym nowości została nieco w tyle. Japoński producent zawsze słynął z produkcji charakternych samochodów o ponadprzeciętnej trwałości. Aktualnie jednak w jego ofercie brak nowości. Sprzedawane są głównie dobrze znane modele, które w większości czekają już na swoich następców. Ci z kolei mogą wkrótce narobić zamieszania na rynku.

Odświeżony pod koniec 2014 roku SUV Hondy o nazwie CR-V to jeden z najpopularniejszych obecnie modeli tego producenta w Trójmieście.

Honda CR-V Auto-Gdańsk-01112

W polskich salonach poliftingowy model pojawił się na przełomie lutego i marca. Od poprzednika odróżniają go detale w przedniej i tylnej części nadwozia oraz subtelne zmiany w środku.

Honda CR-V Auto-Gdańsk-01115Najistotniejszą zmianą jest jednak wprowadzenie do oferty nowego silnika wysokoprężnego o pojemności 1.6 litra. Technologia w jakiej powstała nowa jednostka napędowa nazywana jest w Hondzie Earth Dreams, ponieważ producent chciał zwrócić tym uwagę na jej efektywność i osiągi. Silnik o mocy 160 koni mechanicznych (100 KM z litra pojemności) generuje 350 Nm i emituje 129 g CO² na kilometr (w wersji z automatem 134 g/km). Zużycie paliwa, według producenta, który sprawdzał je w warunkach laboratoryjnych wynosi od 4.4 do 5.3 litra ON na 100 km.

Zamówienia na odświeżone CR-V przyjmujemy od początku roku. Wydaliśmy już naszym klientom kilkanaście sztuk – mówi Józef Kudrycki z salonu Honda Auto Gdańsk.

Oferta rynkowa Hondy wkrótce znacznie bardziej się uatrakcyjni. We wrześniu w salonach tej marki powinny pojawić się zupełnie nowe modele. Zadebiutuje wówczas miejski Jazz oraz nieduży crossover HR-V. Ponadto do sprzedaży trafi nowa generacja kultowego hot-hatch’a Civic Type-R.

Niezwykłym wydarzeniem będzie także rynkowy debiut nowego supersportowego samochodu Hondy o nazwie NSX, jednak czy pojawi się on oficjalnie także w Trójmieście na razie pozostaje niewiadomą.

Honda CR-V Auto-Gdańsk-01121

 

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Nie bądź mroczny – bądź widoczny. Pamiętajmy, że odblaski ratują życie.

Bez względu na pogodę oraz warunki drogowe wielu z nas, każdego przemierza ulice, ścieżki rowerowe …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *