Strona główna / Wiadomości / Salony i serwisy / Aktualności / Odświeżony Lexus RC – luksusowe, eleganckie i hybrydowe coupe

Odświeżony Lexus RC – luksusowe, eleganckie i hybrydowe coupe

Odświeżony Lexus RC300h po lifting w Lexus Trójmiasto-04785Po 5 latach rynkowej obecności, Lexus zdecydował się odświeżyć wizerunek swojego eleganckiego coupe RC. Ponieważ samochód wciąż wyglądał świeżo i nie opatrzył się za bardzo ze względu na małą popularność, nie były potrzebne gruntowne zmiany. Te, które zastosowano mają raczej charakter kosmetyczny. 

Nowy Lexus RC ma bardziej sportową, elegancką stylistykę, nawiązującą do smukłej linii flagowego coupé LC. Usprawnienia nowego modelu dotyczą aerodynamiki, opon i zawieszenia, a także poprawy reakcji silnika i wyczucia układu kierowniczego. Uzyskano je dzięki detalom takim jak nowy, płetwowy kształt przekrojów listew okien bocznych czy kanały powietrza z wyprowadzeniami w tylnym zderzaku, które zapewniają większą stabilność prowadzenia i lepsze ogólne wrażenia z jazdy. Ponadto nieznacznie zwiększono rozstaw kół i niżej położono środek ciężkości.

Wewnątrz powiększono i uniesiono wyżej poduszki chroniące kolana po obu stronach konsoli centralnej zostały, co dało wrażenie większej przestrzeni z przodu kabiny. Podparcia dłoni na kierownicy zostały zmienione, a na ich powierzchni dodano przeszycia. Nowy zegar analogowy, identyczny z zegarem z modelu LC, znajduje się wysoko na desce rozdzielczej, co też stało się już charakterystycznym detalem dla sportowych coupé Lexusa.

Ceny odświeżonego Lexusa RC rozpoczynają się od 208 640 zł w przypadku wersji RC300 (2.0 R4, 245 KM).

Skomentuj

komentarzy

Zobacz również

Emocje do potęgi M! M Week w BMW Bawaria Motors Gdańsk

W tym tygodniu trwa wielkie święto modeli M w BMW Bawaria Motors Gdańsk – jest ...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *